Komplet punktów w starciu z Ostrovią

Niezwykle ważne zwycięstwo z wymagającą drużyną z Ostrowa odnieśli w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Karola Misia wygrali z Ostrovią 1909 1:0.

Ostrovia 1909 Ostrów przed sobotnim spotkaniem wciąż miała szanse na czołowe pozycje w tabeli, pozwalające jej myśleć o awansie do IV ligi. Jak się później okazało, mecz Polonią 1912 bardzo skomplikował ich sytuację. Goście nie mieli w tym meczu szczęścia. W pierwszej połowie z powodu kontuzji rywale stracili dwóch podstawowych piłkarzy.

Gospodarze mogli zdobyć bramkę w 32. minucie. Adam Piwoński zagrał do Michała Płocharczyka, ale jego strzał został sparowany przez bramkarza. Kilka minut później bramkę głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zainkasował Łukasz Buzgel i Polonia wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie bardzo dogodną sytuację w 84. minucie zmarnował Jakub Harendarz, który trafił w poprzeczką. Ostatecznie Polonia 1912 Leszno ostatecznie wygrała skromnie, ale w pełni zasłużenie 1:0 i wciąż jest wiceliderem rozgrywek. Dla podopiecznych Karola Misia było to ósme zwycięstwo z rzędu i zapowiada się, że walka o awans może rozstrzygać się do samego końca rozgrywek.