Kołodziej z przepustką do GP Challenge



W sobotę na torach w Slangerup, Lonigo i Żarnowicy odbyły się eliminacje do Grand Prix Challenge. Przepustkę do finału i tym samym możliwość walki o udział w przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Świata uzyskał Janusz Kołodziej.

Janusz Kołodziej stanął na podium zawodów w Żarnovicy. Awans do Grand Prix Challenge uzyskała jednie najlepsza trójka żużlowców. Obok popularnego Koldiego byli to: Matej Zagar i Antonio Lindbeack. W tym samym turnieju na czwartym miejscu sklasyfikowany został drugi z leszczyńskich zawodników, Jarosław Hampel.

We włoskim Lonigo jeździł Bartosz Smektała. Junior Fogo Unii Leszno spisał się bardzo dobrze, zajmując ósme miejsce. Awans z tego turnieju wywalczyli: Kenneth Bjerre, David Bellego i Kevin Wolbert.

W Grand Prix Challenge nie pojedzie Brady Kurtz. W duńskim Slangerup Australijczyk zdołał wywalczyć 10 punktów, co wystarczyło do zajęcia jedynie szóstej lokaty. Tam najlepsi okazali się: Krzysztof Kasprzak, Jack Holder i Niels Kristian Iversen.

Wyniki: 
1. Matej Zagar (3,2,3,3,3) 14+3
2. Anotonio Lindbaeck (3,3,2,3,3) 14+2
3. Janusz Kołodziej (3,3,3,1,3) 13
————————————————
4. Jarosław Hampel (3,2,3,2,2) 12
5. Eduard Krcmar (2,2,3,2,1) 10
6. Michael Jepsen Jensen (2,3,1,2,2) 10
7. Gleb Czugunow (2,2,2,0,2) 8
8. Andrzej Lebiediew (0,1,2,1,3) 7
9. Jurica Pavlic (1,0,2,3,1) 7
10. Josef Franc (2,1,1,3,0) 7
11. Matic Ivacic (1,3,1,0,0) 5
12. Andriej Kudriaszow (1,1,0,2,1) 5
13. Ricky Wells (1,1,0,1,2) 5
14. Norbert Magosi (W,0,1,0,1) 2
15. David Pacalaj (0,0,0,1,0) 1
16. Jan Mihalik (0,0,0,0,D) 0
17. Milen Manev (0) 0
18. Jakub Valkovic – nie startował

Bieg po biegu:
1. J. Hampel, J. Franc, R. Wells, A. Lebiediew
2. A. Lindbaeck, G. Czugunow, J. Pavlic, D. Pacalaj
3. M. Zagar, E. Krcmar, A. Kudriaszow, M. Manev, N. Magosi (W)
4. J. Kołodziej, M. J. Jensen, M. Ivacic, J. Mihalik
5. A. Lindbaeck, M. Zagar, R. Wells, J. Mihalik
6. M. Ivacic, G. Czugunow, J. Franc, N. Magosi
7. J. Kołodziej, E. Krcmar, A. Lebiediew, J. Pavlic
8. M. J. Jensen, J. Hampel, A. Kudriaszow, D. Pacalaj
9. E. Krcmar, G. Czugunow, M. J. Jensen, R. Wells
10. J. Kołodziej, A. Lindbaeck, J. Franc, A. Kudriaszow
11. M. Zagar, A. Lebiediew, M. Ivacic, D. Pacalaj
12. J. Hampel, J. Pavlic, N. Magosi, J. Mihalik
13. J. Pavlic, A. Kudriaszow, R. Wells, M. Ivacic
14. J. Franc, E. Krcmar, D. Pacalaj, J. Mihalik
15. A. Lindbaeck, M. J. Jensen, A. Lebiediew, N. Magosi
16. M. Zagar, J. Hampel, J. Kołodziej, G. Czugunow
17. J. Kołodziej, R. Wells, N. Magosi, D. Pacalaj
18. M. Zagar, M. J. Jensen, J. Pavlic, J. Franc
19. A. Lebiediew, G. Czugunow, A. Kudriaszow, J. Mihalik (D)
20. A. Lindbaeck, J. Hampel, E. Krcmar, M. Ivacic

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
21. M. Zagar, A. Lindbaeck

Wyniki:
1. Kenneth Bjerre – 13 (3,3,2,2,3)
2. David Bellego – 12+3 (2,2,3,3,2)
3. Kevin Wölbert – 12+2 (3,3,2,2,2)
—————————————-
4. Chris Harris – 12+1 (3,2,2,3,2)
5. Vaclav Milik – 10 (0,3,1,3,3)
6. Andreas Jonsson – 10 (1,2,3,1,3)
7. Linus Sundström – 10 (2,1,3,3,1)
8. Bartosz Smektała – 9 (1,2,3,D,3)
9. Rohan Tungate – 8 (3,1,0,2,2)
10. Nicolas Covatti – 7 (2,3,1,W,1)
11. Daniele Tessari – 5 (2,1,0,1,1)
12. Tero Aarnio – 5 (1,1,1,2,D)
13. Davis Kurmis – 3 (0,0,2,0,1)
14. Denis Stojs – 2 (0,0,1,1,0)
15. Mathieu Tressarieu – 2 (1,0,D,1,0)
16. Roland Benko – 0 (0,D,0,D,-)
17. Alessandro Milanesse – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Wölbert, Tessari, Tressarieu, Stojs
2. Harris, Sundström, Aarnio, Benko
3. Tungate, Covatti, Smektała, Kurmis
4. Bjerre, Bellego, Jonsson, Milik
5. Wölbert, Bellego, Aarnio, Kurmis
6. Covatti, Jonsson, Sundström, Tressarieu
7. Bjerre, Harris, Tungate, Stojs
8. Milik, Smektała, Tessari, Benko (D)
9. Sundström, Wölbert, Milik, Tungate
10. Smektała, Bjerre, Aarnio, Tressarieu (D)
11. Jonsson, Kurmis, Stojs, Benko
12. Bellego, Harris, Covatti, Tessari
13. Harris, Wölbert, Jonsson, Smektała (D)
14. Bellego, Tungate, Tressarieu, Benko (D)
15. Milik, Aarnio, Stojs, Covatti (W)
16. Sundström, Bjerre, Tessari, Kurmis
17. Bjerre, Wölbert, Covatti, Milanesse
18. Milik, Harris, Kurmis, Tressarieu
19. Smektała, Bellego, Sundström, Stojs
20. Jonsson, Tungate, Tessari, Aarnio (D)

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
21. Bellego, Wölbert, Harris

Wyniki:
1. Krzysztof Kasprzak – 13 (3,1,3,3,3)
2. Jack Holder – 12 (3,3,2,2,2)
3. Niels Kristian Iversen – 11 (3,2,2,1,3)
———————————————–
4. Robert Lambert – 10 (2,3,3,0,2)
5. Timo Lahti – 10 (3,3,1,2,1)
6. Brady Kurtz – 10 (1,1,2,3,3)
7. Jacob Thorssell – 8 (2,3,3,0,U)
8. Mikkel Michelsen – 8 (2,1,0,3,2)
9. Kim Nilsson – 7 (0,2,1,3,1)
10. Lasse Fredriksen – 7 (0,2,2,1,2)
11. Daniel Bewley – 6 (W,0,1,2,3)
12. Anders Thomsen – 4 (3,1)
13. Jesse Mustonen – 4 (2,0,0,1,1)
14. Jevgenijs Kostigovs – 4 (1,2,0,1,0)
15. Andreas Lyager – 3 (1,2)
16. Glenn Moi – 2 (0,1,1,0,0)
17. Bradley Wilson-Dean – 1 (1,W,-,-,-)
18. Vitalij Lysak – 0 (0,0,0,0,U)

Bieg po biegu:
1. Lahti, Michelsen, Wilson-Dean, Lysak
2. Kasprzak, Lambert, Kurtz, Fredriksen
3. Holder, Mustonen, Lyager, Nilsson, Bewley (W)
4. Iversen, Thorssell, Kostigovs, Moi
5. Thorssell, Nilsson, Kasprzak, Lysak
6. Lambert, Kostigovs, Michelsen, Mustonen
7. Holder, Iversen, Kurtz, Wilson-Dean (W)
8. Lahti, Fredriksen, Moi, Bewley
9. Lambert, Holder, Moi, Lysak
10. Kasprzak, Iversen, Bewley, Michelsen
11. Thomsen, Fredriksen, Nilsson, Kostigovs
12. Thorssell, Kurtz, Lahti, Mustonen
13. Kurtz, Bewley, Kostigovs, Lysak
14. Michelsen, Holder, Fredriksen, Thorssell
15. Kasprzak, Lyager, Mustonen, Moi
16. Nilsson, Lahti, Iversen, Lambert
17. Iversen, Fredriksen, Mustonen, Lysak (U)
18. Kurtz, Michelsen, Nilsson, Moi
19. Bewley, Lambert, Thomsen, Thorssell (U)
20. Kasprzak, Holder, Lahti, Kostigovs