Kołodziej oficjalnie w LesznieNa początku października na łamach naszego portalu informowaliśmy, iż warunki kontraktowe z Fogo Unią Leszno na sezon 2017 ustalił Janusz Kołodziej. W piątek nasze doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone.

Władze klubu nowego zawodnika przedstawiły na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. W spotkaniu, które odbyło się w leszczyńskim ratuszu wzięli udział: Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Prezes Unia Leszno S.S.A. Piotr Rusiecki, trener leszczyńskiego zespołu Piotr Baron oraz Janusz Kołodziej.
 
Wychowanek tarnowskiej Unii startował już z bykiem na plastronie w latach 2010-2011. Kołodziej razem z leszczyńskim klubem zdobył między innymi złoto i srebro Drużynowych Mistrzostw Polski. Popularny Koldi w obliczu spadku Jaskółek na zaplecze Speedway Ekstraligi ponownie podjął decyzję o przenosinach do Leszna. Trzykrotny Indywidualnych Mistrz Polski chce bowiem ścigać się w najlepszej lidze świata. Wybór mógł być zatem tylko jeden i Kołodziej będzie w nadchodzącym sezonie jeździł w biało-niebieskich barwach. Z tarnowskim żużlowcem zawarto jednoroczną umowę.

Dotychczas umowy z leszczyńskim klubem przedłużyli: Peter Kildemand, Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki i Grzegorz Zengota. Kołodziej jest zatem piątym seniorem w talii Piotra Barona. Szeregi Fogo Unii upuszczą Nicki Pedersen i Tobiasz Musielak. Duńczyk wciąż sonduje rynek i trudno na dziś przewidzieć, do którego klubu trafi. Natomiast Musielak swoją przygodę z czarnym sportem będzie kontunuował najprawdopodobniej w częstochowskim Włókniarzu. Niewykluczone, że dołączy do niego Pedersen.

Daniel Nowak