Kolejny triumf szczypiornistów

W meczu 2. kolejki I ligi Real Astromal Leszno pokonał w Hali Trzynastka AZS AWF Biała Podlaska 35.25. Podopieczni Ryszarda Kmiecika mają zatem na swoim koncie komplet zwycięstw.

W pierwszej połowie spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Goście uzyskali nawet trzybramkowe prowadzenie, co było nie lada zaskoczeniem. Do przerwy jednak, wynik brzmiał 13:12 na korzyść leszczynian. Gospodarze przewagę zyskali dopiero po zmianie stron. Całkowicie zdominowali drużynę przyjezdną i wyraźnie odskoczyli. Pod koniec mecz bardzo się wyostrzył i posypały się kary. Mimo tego, Real Astromal kontrolował wydarzenia na parkiecie i w pełni zasłużenie wygrał wysoko, w stosunku 35:25.

Punkty dla Realu Astromalu Leszno zdobywali: Krystkowiak 9, Szkudelski 7, Misiaczyk 5, Łuczak 4, Wesołek 3, Wąsiewicz, Maciej Wierucki i Jakub Wierucki po 2 oraz Grzelczak 1.

Punkty dla AZS AWF Biała Podlaska zdobywali: Warmijak 7, Stefaniec i Wędrak po 6, Helman i Pezdra po 2 oraz Antolak i Zielonko po 1.