Kolejny sprawdzian na plus

Kolejne spotkanie towarzyskie mają za sobą piłkarze Polonii 1912. W sobotę, na płycie stadionu im. Alfreda Smoczyka, leszczyńska drużyna pokonała PKS Racot 2:0.

Testmecz z Racotem można zaliczyć do udanych. Podopieczni Leszka Partyńskiego zwyciężyli rywala pewnie 2:0. Sytuacji nie brakowało zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Jako pierwsi groźne szarże przeprowadzili przyjezdni. Gospodarzy przed utratą gola dwukrotnie uratował bramkarz Mateusz Chudziak. W 19. minucie, wysuniętego golkipera Racotu zaskoczył Łukasz Glapiak, który zdobył bramkę efektownym lobem z kilkudziesięciu metrów. Więcej goli w tej odsłonie nie padło. Na drugą połowę, co już stało się regułą, szkoleniowiec dokonał wymiany sporej liczby zawodników. Zespół prezentował się znacznie lepiej na tle IV-ligowca i w 72. minucie udokumentował to drugim trafieniem. Składną akcję, perfekcyjnie wykończył Maciej Tomkowiak. Goście ambitnie walczyli do samego końca, jednak zamiast do siatki dwa razy obijali słupek. Za tydzień leszczynianie zmierzą się w ramach Pucharu Polski, ze Spartą Miejska Górka.