Kolejna gorzka pigułka

Piątej porażki w tegorocznych rozgrywkach II ligi odnieśli leszczyńscy futsaliści. Sporting Futsal przegrał w meczu wyjazdowym z M40.pl Poznań 2:6.

Z nadziejami na wywalczenie korzystnego rezultatu do stolicy Wielkopolski wybrał się Sporting Futsal. Zespół zmarnował jednak siódmą okazję do zdobycia kompletu punktów.

Spotkanie rozpoczęło się dla leszczynian fatalnie. Już w 6. minucie do siatki trafił Piotr Zakrzewski. Bliski wyrównania był 60 sekund później Jakub Przymus, jednak piłka po jego strzale otarła się o słupek. Niestety, po niespełna kwadransie gry, było już 2:0 za sprawą celnego uderzenia Przemysława Marciniaka. W 17. minucie czerwoną kartkę za dotknięcie futbolówki ręką w polu karnym, otrzymał zawodnik miejscowych, Patryk Rzepka. Rzutu karnego na gola nie zamienił jednak Damian Drewnowski. Przewaga gości nie poszła na marne, bowiem w 19. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Chmielewski. Odpowiedź poznaniaków nadeszła natychmiastowo. Dekoncentrację w szykach obronnych przyjezdnych wykorzystał Jacek Kalbarczyk. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy złapali kontakt tuż przed końcową syreną. Podanie od kapitana otrzymał Łukasz Janowicz i sprytną piętką pokonał Szymona Jankowskiego. Tym samym, do przerwy było tylko 3:2 dla faworytów.

Na początku drugiej części, groźnie zaatakowało M40. Ich przewaga została udokumentowana bramką zdobytą w 26. minucie przez Mateusza Wójcika. Niesiony dopigniem własnej publiczności Poznań, w 29. minucie prowadził już 5:2, dzięki indywidualnej akcji Grzegorza Urbańskiego. Kolejne fragmenty meczu to niezwykle ostra gra pomarańczowych. Wyżej notowany zespół w 36. minucie złapał szóste przewinienie i przedłużony rzut karny otrzymało Leszno. Niestety, szansę na trzeciego gola zmarnował Przymus. Totalnie odkryci goście nadziali się na zabójczą kontrę ekipy przeciwnej i w 38. minucie przegrywali 2:6 po golu Mateusza Górki. Takim też rezultatem zakończyło się starcie derbowe 7. kolejki.

Marzenia o pierwszym zwycięstwie w tegorocznych rozgrywkach, podopieczni Grzegorza Posikaty i Krzysztofa Kaczmarzyka, muszą odłożyć na następny tydzień. 10 stycznia w Hali Trapez, nasz zespół spróbuje zrewanżować się Mundialowi Żary.

Sporting Futsal Leszno: Twardowski, Urbaniak – Chmielewski, Czajka, Filuś, Drewnowski, Janowicz, Molicki, Murawa, Walczak, Szafrański, Tomczak, Przymus

M40.pl Poznań: Jankowski – Kalbarczyk, Rzepka, Marciniak, Urbański, Górka, Burzyński, Zakrzewski, Sobierajski, Bury, Wójcik

M40.pl Poznań – Sporting Futsal Leszno 6:2(3:2)
(Zakrzewski 6' Marciniak 14' Kalbarczyk 19' Wójcik 26' Urbański 29' Górka 38' – Chmielewski 19' Janowicz 20')