Kobel: Możemy walczyć o najwyższe cele

SONY DSC


Kibice Jamalex Polonii 1912 Leszno przez dwa dni mogli poczuć to co czeka ich w nadchodzących rozgrywkach I ligi. W pierwszy weekend września hala Trapez gościła drużyny, które walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.

U progu sezonu dobre wrażenie na parkiecie sprawia Jakub Kobel, który podczas wakacyjnej przerwy dołączył do zespołu Polonii. – Mecz z Krosnem był dużo trudniejszy. Postawili nam zdecydowanie twarde warunki. Brakowało nam skuteczności co w dużej mierze zaważyło na naszej porażce – stwierdził rozgrywający.

Leszczynianie po raz kolejny mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle rywala z najwyższej półki. W meczu otwarcia lepsze okazało się Miasto Szkła Krosno. – Największa różnica między I ligą a ekstraklasą jest taka, że zespoły z PLK grają na wyższej skuteczności. My natomiast nie trafialiśmy i stąd nasza porażka – przyznał Kobel.

Zdecydowanie inaczej podopieczni Łukasza Grudniewskiego zaprezentowali się w sobotę. W meczu o III miejsce, Poloniści pokonali Pogoń Prudnik 75:74. Emocji nie brakowało do samego końca. – Mecz ten pokazał, że w I lidze możemy walczyć o najwyższe cele. Takich spotkań jak to, w rozgrywkach ligowych będzie na pewno sporo i tylko detale będą decydowały o zwycięstwie – stwierdził 18-latek, który w dotychczasowych sparingach notował udane występy. – W sparingach spisujemy się bardzo dobrze. Nie odstajemy od rywali z ekstraklasy, co więcej, potrafimy z nimi zwyciężać, dlatego jesteśmy pozytywnie nastawieni i pełni wiary w nasze umiejętności – zakończył były gracz WKK Wrocław.