Klub pożegnał kolejnych graczyPaweł Synowiec i Kamil Kruszyński – to kolejni zawodnicy, z którymi GI Malepszy Futsal Leszno nie przedłużył kontraktów na kolejny sezon.

Paweł Synowiec leszczyński klub zasilił przed rokiem. Nie należał do kluczowych postaci i jak mówił sam trener Tomasz Trznadel, był to raczej gracz od zadań specjalnych. Szczególnie zaskakujące może być rozstanie z Kamilem Kruszyńskim. W 1. PLF był jednym z liderów biało-czerwonych. Zdobył dla Leszna aż 19 bramek i był jednym z współautorów awansu do elity. Nieco gorzej wiodło mu się w Futsal Ekstraklasie. Dysponujący nienaganną techniką zawodnik często występował w roli lotnego bramkarza, a miniony sezon zakończył z dorobkiem 5 goli. Jeśli chodzi o słabe strony, w to minionej kampanii Kruszyńskiemu zdecydowanie brakowało motoryki. Co ciekawe zawodnik niedawno odwiedził Leszno. Zagrał w barwach trawiastego Dębu Przybyszów, który pokonał miejscową Polonię 1912 Leszno 3:1.

Przypomnijmy, iż nieco wcześniej ogłoszono koniec współpracy z Jakubem Budychem i Dawidem Witkiem. Ta dwójka zasili inny klub Futsal Ekstraklasy.