Klimkowski za BorowskiegoJarosław Borowski nie będzie już szkoleniowcem pierwszego zespołu UKS 9 Leszno. Jego miejsce zajmie dotychczasowy opiekun młodzików Robert Klimkowski.

Borowski prowadził seniorów Dziewiątki przez 5 lat. Największe sukcesy w pracy trenera święcił w sezonie 2016/2017. Wraz ze swoimi podopiecznymi zdołał wywalczyć srebrny medal mistrzostw Wielkopolski. Leszczynianie prowadzeni przez Jarosława Borowskiego w tych samych rozgrywkach byli również o krok od wywalczenia awansu do II ligi. – Od samego początku dobro klubu jest dla mnie najważniejsze. Drużyna potrzebowała zmiany i odświeżenia, ponieważ da się z niej dużo wycisnąć. Przejął ją dotychczasowy trener młodzików Robert Klimkowskimówił były już trener seniorów UKS 9.

Nowy opiekun pierwszego zespołu nie jest anonimową postacią w lokalnej siatkówce. Robert Klimkowski w sezonie 2018/2019 z powodzeniem prowadził drużynę młodzika. – Nie chcieliśmy szukać kogoś z daleka. Robert pracuje w Lesznie. Mieszka w okolicy, a to bardzo ułatwia obowiązki trenera. Dodatkowo w tym sezonie z powodzeniem prowadził młodzików – wyjaśnił Borowski, który na brak obowiązków na pewno nie będzie narzekał. – Na ten moment pozostaje mi rola prezesa klubu. W tym roku oprócz seniorów prowadziłem również kadetów oraz juniorów. Nie wiemy jeszcze kto poprowadzi poszczególne grupy młodzieżowe w nadchodzących rozgrywkach. – wyjaśnił.

W tym roku UKS 9 Leszno z rywalizacji o mistrzostwo Wielkopolski odpadła już po rundzie zasadniczej. Całe rozgrywki pomarańczowo-czarni zakończyli na ósmym miejscu. – Myślę, że z Robertem uda nam się stworzyć ciekawy zespół. Jest szansa, że oprócz trenera pojawią się również nowi zawodnicy. Pod koniec maja powinniśmy mieć już zamknięty skład – zakończył Jarosław Borowski.