Kibice wypatrują kontraktów

Niewiele, jeśli chodzi o ruchy kadrowe dzieje się w Unii Leszno. Wiemy jedynie, że w sezonie 2013 biało-niebieskich barw nie będą reprezentowali: Jarosław Hampel i Jurica Pavlic. Działacze szukają następców, a skład mamy poznać 20 grudnia.

Przypomnijmy, iż Hampel wybrał ofertę Falubazu Zielona Góra. I mimo, że kontrakt wciaż nie został podpisany, trudno przypuszczać, by nastąpił nagły zwrot akcji. Chorwat natomiast przeniósł się do Rzeszowa. Pavlic zmienił klub, segerując się możliwością dalszego rozwoju. Nie interesowała go walka o skład w Unii Leszno.

Ważne kontrakty mają tylko Tobiasz Musielak i Kamil Adamczewski. W klubie najprawdopodobniej pozostaną Damian Baliński oraz Przemysław i Piotr Pawliccy. Działacze są zmuszeni załatać dziurę, po stracie dwóch podstawowych zawodników. Jeszcze kilka tygodni temu głośno było o powrocie do Leszna Krzysztofa Kasprzaka. Wychowanek byków postanowił jednak podpis złożyć po kontraktem ze Stalą Gorzów. Na dziś wolnych, liczących się w Enea Ekstralidze zawodników jest zaledwie kilku. Najbardziej prawdopodobne wydaje się być przejście do Unii Leszno Fredrika Lindgrena i Kennetha Bjerre.

W czwartek zawodnicy wzięli udział w spotkaniu wigilijnym z władzami miasta – Drużynę Unii poznamy nie wcześniej niż 20 grudnia – mówił podczas uroczystości prezes Józef Dworakowski. Fani drużyny spod znaku byka muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Daniel Nowak