Katowice przed Lesznem

W sobotę w pubie Chicago odbył się finał turnieju FIFA 2016. Najlepszy w zawodach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie E-Sportu okazał się Andrzej Niemiec.

W minionych tygodniach trwały gry eliminacyjne, które wyłoniły najlepszą szesnastkę turnieju. Serie gier odbywały się w każdą sobotę listopada. Finał tej imprezy odbył się w 5 grudnia w leszczyńskim pubie Chicago. 

Najlepszy okazał się Andrzej Niemiec, który na te zawody przybył aż z Katowic. Zwycięzca do finału dotarł z drabinki przegranych, a tam czekał na niego leszczynianin, Marek Kosik. Gracz z Katowic w decydujących starciach okazał się jednak lepszy, zwyciężając dwukrotnie ze swoim rywalem. Triumfator otrzymał konsolę PS4.

Relacja z turnieju dostępna była na żywo w internecie. Mecze komentował znany ze stadionu imienia Alfreda Smoczyka, Paweł Mrozkowiak. Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejne edycje e-sportowych zmagań. Warto dodać, iż podczas finałowego turnieju odbyła się także oficjalna prezentacja zespołu GI Malepszy Futsal Leszno. 

Daniel Nowak