Kapitan wraca do zdrowiaKapitan Fogo Unii Leszno, Przemysław Pawlicki, złamał obojczyk w jednym z ubiegłotygodniowych meczów Elite League. Leszczynianin przechodzi już intensywną rehabilitację.

Czuję się zdecydowanie lepiej, na początku wyglądało to nieciekawie, ale na tę chwilę muszę przyznać, że jest już dobrze. Codziennie ćwiczę po kilka godzin, aby jak najszybciej dojść do pełnej sprawności. Widzę dużą poprawę i istniej szansą, że wrócę na tor szybciej niż na początku wszyscy przypuszczali, ale nie zapeszam. Jestem pod bardzo dobrą opieką, więc jestem spokojny o szybki okres powrotu do pełnej dyspozycji. Za chwilę wybieram się na kolejne zabiegi. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców, podziękować im za troskę i miłe słowa. Wielkie dzięki – powiedział na łamach oficjalnej strony Fogo Unii.

Wszystko wskazuje na to, że starszego z braci Pawlickich w składzie Byków będziemy mogli zobaczyć już w pierwszym meczu półfinałowym, w którym Fogo Unia podejmie Grupę Azoty Unię Tarnów. Spotkanie to odbędzie się 14 września, tydzień po ostatnim pojedynku w rundzie zasadniczej. Byki pojadą wówczas do Częstochowy.

Piotr Walkowiak