Kapitalny mecz i triumf Polonii

Fenomenalny mecz obejrzeli kibice, którzy zgromadzili się w niedzielę w hali Trapez. W pojedynku beniaminków koszykarskiej I ligi, Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała AZS AGH Kraków 80:65.

Komplet kibiców zgromadzonych w hali Trapez obejrzało fenomenalne, pełne zwrotów akcji spotkanie. Pierwsza kwarta padła łupem przyjezdnych, którzy okazali się niezwykle skuteczni w ataku. Krakowianie wygrali tą część gry 25:22. Na domiar złego, z powodu kontuzji parkiet musiał opuścić jeden z liderów Polonii, Nikodem Sirijatowicz. W drugiej ćwiartce gospodarze zabrali się do odrabiania strat. Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę udało sie zbliżyć do rywala na jedno oczko. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 36:37 i na ostateczne rozstrzygnięcia musieliśmy jeszcze poczekać.

Trzecia kwarta była chyba najlepszą w wykonaniu leszczynian w tym sezonie. Podopiecznym Łukasza Grudniewskiego wychodziło dosłownie wszystko. W efekcie gospodarze wygrali tą część wysoko, bo aż 26:15. Ostatnia odsłona wydawała się tylko formalnością. Meczowy triumf nie przyszedł jednak łatwo. Miejscowi odskoczyli na ponad 10 punktów, jednak do końca musieli utrzymać koncentrację. Przy większej stracie w szeregi AGH wkradło się sporo nerwowości. Goście zbyt bardzo chcieli, rzucając z zupełnie nieprzygotowanych pozycji. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 Leszno po bardzo widowiskowym pojedynku pokonała beniaminka z Krakowa 80:65.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Trubacz – 17, Stępień – 14, Koelner – 10, Rostalski i Brenk – po 8, Sanny, Kiwilsza i Malona – po 6, Milczyński – 3, Sirijatowicz – 2.