Kąkol strzałem w dziesiątkę?16 goli w 6 sparingach – takim dorobkiem legitymuje się Jakub Kąkol – nowy nabytek GI Malepszy Futsal Leszno.

24-latek w przeszłości rywalizował z GI Malepszy Futsal Leszno, reprezentując trzy kluby: FC Kartuzy, Red Devils Chojnice i Acanę Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. W każdym ze spotkań rozgrywanych w hali Trapez inkasował bramki dla swojej ekipy, a z czerwonym diabłem na piersi zaliczył nawet hat-tricka.

Swoją skuteczność potwierdza u progu sezonu 2021-2022 już w barwach leszczyńskiego klubu. Jakub Kąkol zagrał w 6 dotychczas rozegranych sparingach i futsalówkę w siatce rywali umieszczał w każdym z nich. Najwięcej goli, zdobył w starciu z pierwszoligowym amRACK CRB Mrówka Orlik Mosina, gdy przy swoim nazwisku zapisał aż 4 trafienia. Obecnie ma na swoim koncie aż 16 bramek. To imponujący wyczyn. Tym bardziej, że w całym poprzednim sezonie ligowym na listę strzelców wpisywał się 14 razy.

Dla miejscowych działaczy to wspaniała informacja. Jeśli forma Jakuba Kąkola przełoży się na rozgrywki ligowe, to trener Tomasz Trznadel będzie dysponował graczem z ponadprzeciętnymi umiejętnościami w ofensywie. Potwierdzeniem świetnej dyspozycji tego zawodnika jest zresztą powołanie do reprezentacji Polski, które nowy nabytek leszczynian otrzymał właśnie od selekcjonera biało-czerwonych.

Już w najbliższy czwartek reprezentacja Polski zmierzy się w pierwszym z dwóch spotkań towarzyskich z reprezentacją Brazylii. Czy Jakub Kąkol równie skuteczny będzie również z orzełkiem na piersi?