Kadra prawie kompletnaDziałacze pierwszoligowego GI Malepszy Futsal Leszno kończą budowę składu na sezon 2018/2019. W ostatnich dniach przedłużono kontrakty z kilkoma dotychczasowymi zawodnikami oraz z nowym nabytkiem, Jarosławem Radlińskim.

Przypomnijmy, iż leszczyński klub ma za sobą debiut na pierwszoligowych parkietach. Po fenomenalnym sezonie w II lidze, przyszedł czas na rywalizację na wyższym poziomie. Plany działaczy były ambitne, lecz rzeczywistość pokazała, że gra na zapleczu Futsal Ekstraklasy to nie przelewki. GI Malepszy Futsal Leszno w roli beniaminka radził sobie przeciętnie, zajmując ostatecznie ósme miejsce. Plan minimum został jednak zrealizowany, bo leszczynianie zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach.

Po sezonie przyszedł czas rozliczeń. Działacze szybko przystąpili do działania. Pożegnano trenera Dariusza Pieczyńskiego i kilku kluczowych graczy. W Lesznie nie zagrają już Daniel Lebiedziński i młodszy brat Dariusza, Łukasz Pieczyński. Nasz zespół może jednak się szybko z nimi spotkać. Nieoficjalnie mówi się, że zasilą oni rywala zza miedzy, KS Futsal Oborniki.

Nowym szkoleniowcem ekipy Pawła Mrozkowiaka i Lesława Nowaka został Tomasz Trznadel, a do kadry dołączyli: Adrian Niedźwiedzki, Kacper Konopacki i Michał Bartnicki. W piątek ogłoszono kolejne nazwisko. Do Leszna trafił wychowanek Chrobrego Głogów, Jarosław Radliński. Wszyscy mają za sobą ekstraklasową przeszłość, dlatego ruchy transferowe mogą robić wrażenie.

Kontrakty przedłużono także z kilkoma dotychczasowymi futsalistami. W leszczyńskim klubie pozostał między innymi jeden z liderów, Piotr Pietruszko. W hali Trapez nadal grać będą miejscowi zawodnicy: Jakub Molicki, Hubert Olszak, Damian Drewnowski, Jan Martin, Filip Walczak i Bartosz Wojtyniak.

Wkrótce wyjaśni się przyszłość bramkarzy: Łukasza Błaszczyka i Filipa Twardowskiego, a także ostoi defensywy Sergeya Chamukhi. Koszulek GI Malepszy Futsal Leszno nie założą już natomiast: Przemysław Czajka i Łukasz Janowicz, którzy w minionym sezonie na parkiecie pojawiali się sporadycznie.

Aktualna kadra GI Malepszy Futsal Leszno:
Adrian Niedźwiedzki
Kacper Konopacki
Michał Bartnicki
Jarosław Radliński
Piotr Pietruszko
Jakub Molicki
Hubert Olszak
Damian Drewnowski
Jan Martin
Filip Walczak
Bartosz Wojtyniak