Kaczmarek: Zauważyłem szansęW obliczu nieobecności zagranicznych żużlowców Fogo Unii, szansę występu w piątkowym sparingu z Unibaxem Toruń otrzymali młodzi juniorzy leszczyńskiej ekipy. Wśród nich był Daniel Kaczmarek, który swoją szansę w pełni wykorzystał.

Podstawowymi juniorami Fogo Unii będą rzecz jasna Piotr Pawlicki i Tobiasz Musielak. Młodsi koledzy nie będą mieli zatem wielu okazji do zaprezentowania się leszczyńskiej publiczności. Daniel Kaczmarek był zachwycony jazdą w pierwszym składzie i swoją szansę w pełni wykorzystał. Młody Byk zdobył w piątek 7 punktów. – Kiedy dowiedziałem się, że nie będzie Nickiego, Kenetha i Mikkela bardzo się ucieszyłem. Zauważyłem tutaj swoją szansę. Bardzo chciałem pokazać się przed leszczyńską publicznością. Rok temu w memoriale mój występ mi nie wyszedł. Dzisiaj było już inaczej. Jestem zadowolony, chociaż uważam, że mogło być dużo lepiej – mówił tuż po piątkowym meczu Daniel Kaczmarek.

Młody zawodnik szuka każdej możliwości do startu. Występy przed tak liczną, własną publicznością są dla niego czymś wyjątkowym. Jest to również doskonała okazja do pokazania się trenerowi  – Chciałbym każdą taką możliwość do jazdy wykorzystywać w stu procentach. Będę też jeździł w Wandzie Kraków i pokazać się z dobrej strony. W razie kontuzji któregoś z kolegów chciałbym być pierwszym rezerwowym i zdobywać punkty dla Fogo Unii Leszno – oceniał junior Byków.

Daniel Kaczmarek podkreślał, jak ważną role w rozwoju sportowej kariery spełniają sponsorzy. – Chce podziękować moim sponsorom, firmom: Agromix, Rob-Man Robert Skrzypek, Efekt Group Malepszy, WSH Leszno, Helios Leszno, Wamet oraz Mauro – wymieniał zawodnik.

Daniel Nowak