Kacper Pludra szósty w Nice Cup



We wtorek w Gdańsku odbyła się kolejna runda Nice Cup. Okazję do startu miał Kacper Pludra. Leszczyński adept zajął szóstą lokatę w klasie Jawa.

Triumfatorem okazał się Karol Żupiński, który reprezentuje barwy miejscowego Wybrzeża Gdańsk. Najlepszy na sprzęcie własnym okazał się natomiast Marcin Turowski.

Wyniki – klasa Jawa 2V 500cc:
1.Karol Żupiński (Wybrzeże Gdańsk) 12 (3,3,3,3)+4
2.Michał Curzytek (Stal Rzeszów) 8 (2,3,3,w)+3
3.Kacper Konieczny (Unia Tarnów) 8 (3,2,1,2)+2
4.Denis Zieliński (GKM Grudziądz) 9 (2,2,3,2)+w
5.Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 7 (1,3,2,1)
6.Kacper Pludra (Unia Leszno) 6 (0,1,2,3)
7.Emil Peroń (KM Cross Lublin) 6 (1,2,1,2)
8.Aureliusz Bielinski (Stal Rzeszów) 5 (2,w,0,3)
9.Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) 4 (3,w,1,w)
10.Aleks Rydlewski (KS Toruń) 4 (1,0,2,1)
11.Mateusz Adamczewski (PSŻ Poznań) 2 (d,1,u,1)
12.Filip Nizgorski (GKM Grudziądz) 0 (w,u,u,w)

Wyniki – klasa GM (sprzęt własny):
1.Marcin Turowski (Wybrzeże Gdańsk) 10 (3,2,3,2)+4
2.Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) 10 (2,2,3,3)+3
3.Bartłomiej Kowalski (Speedway Wanda Kraków) 7 (3,w,2,2)+2
4.Kevin Fajfer (PSŻ Poznań) 8 (1,3,1,3)+1
5.Damian Lotarski (GKM Grudziądz) 7 (2,3,2,w)
6.Dawid Knapik (Unia Tarnów) 3 (1,1,0,1)
7.Maciej Kuromonow (KM Cross Lublin) 2 (0,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Turowski, Lotarski, Fajfer
2. Kowalski, Cierniak, Knapik, Kuromonow
3. P.Konieczny, Zieliński, Orwat, Pludra
4. Żupiński, Bieliński, Rydlewski, Adamczewski (d)
5. K.Konieczny, Curzytek, Peroń, Nizgorski (w)
6. Fajfer, Turowski, Knapik, Kuromonow
7. Żupiński, Peroń, Bieliński (w/2min), P.Konieczny (w/su)
8. Curzytek, Zieliński, Adamczewski, Nizgorski (u)
9. Lotarski, Cierniak, Kowalski (w)
10. Orwat, K.Konieczny, Pludra, Rydlewski
11. Curzytek, Orwat, P.Konieczny, Adamczewski (u)
12. Cierniak, Lotarski, Fajfer, Knapik
13. Zieliński, Pludra, K.Konieczny, Bieliński
14. Żupiński, Rydlewski, Peroń, Nizgorski (u)
15. Turowski, Kowalski, Kuromonow
16. Bieliński, K.Konieczny, Rydlewski, Curzytek (w)
17. Żupiński, Zieliński, Orwat
18. Fajfer, Kowalski, Knapik
19. Pludra, Peroń, Adamczewski, P.Konieczny (w)
20. Cierniak, Turowski, Kuromonow, Lotarski (w)

Finał KLASA Jawa 2V 500cc:
21. Żupiński, Curzytek, Konieczny, Zieliński (w)

Finał KLASA GM:
22. Turowski, Cierniak, Kowalski, Fajfer