Już nie tak dobrze

Zgodnie z przewidywaniami, xDemon Tęcza Leszno przegrała drugi mecz turnieju półfinałowego o awans do I ligi Centralnej Kobiet z faworyzowanym Allesem Głowno 57:66.

Nie można powiedzieć, by było to udane spotkanie w wykonaniu tęczowych. Porażka z Głownem była jednak wklakulowana, bowiem to faworyt do zwycięstwa w grupie.

O niewiarygodnej sile Allesa, gospodynie przekonały się już w pierwszej kwarcie, którą przegrały 7:19. Nieco lepiej podopieczne Krzysztofa Zajca zaprezentowały się w kolejnej partii, ponieważ padł w niej remis. Po zmianie stron, leszczynianki ruszyły do szaleńczej pogoni za rywalkami. W pewnym momencie udało im się zbliżyć do zespołu przeciwnego na trzy punkty. W następnym okresie, przyjezdne uciekły i kontrolowały przebieg starcia do samego końca. Ostatecznie, Leszno przegrało 57:66, ale nie straciło szansy na awans do finału.

Wyniki w kwartach: 19:7, 15:15, 12:18, 20:17

Punkty dla xDemon Tęczy Leszno zdobywały: Mićków 13, Moszak i Czmochowska po 12, Jaworowska 8, Janowicz i Hołtyn po 4, Karolewicz i Gadkowska po 2.

Łukasz Kaczmarek