Juniorzy starsi pokonali Calisię

Wysokim zwycięstwem 6:3 zakończyło się dzisiejsze spotkanie juniorów starszych Polonii 1912 Leszno w ramach Wielkopolskiej Ligi piłkarskiej. Tym razem Leszczynianie podejmowali na własnej murawie zawodników Calisi Kalisz.

Początek meczu mógł zapowiadać nieco inny obraz tego spotkania, ponieważ już w pierwszej akcji jeden z graczy Calisii wykorzystał nieuwagę leszczyńskich obrońców i dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Następne minuty meczu to widoczna przewaga Polonistów. Liczne akcje podbramkowe i duża wymienność podań w końcu przyniosła upragniony efekt. Doskonałą piłkę sam na sam dostał Tomasz Latuszek, który dał drużynie Polonii wyrównanie w tym spotkaniu. Po tej bramce leszczynianie jeszcze bardziej zaczęli naciskać na zespół z Kalisza, czego efektem były kolejne bramki. Do siatki trafiali kolejno Krzysztof Hofman a także Marcin Piotrowiak. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Druga odsłona meczu przyniosła parę zmian w obu zespołach. Najszybciej połapali się w nich zawodnicy Calisii Kalisz którzy przeprowadzili dwie składne akcje w przeciągu 5 minut, dając najpierw bramkę kontaktową a następnie bramkę wyrównującą tego spotkania. Widząc to, trener Grzegorz Posikata przeprowadził 2 zmiany personalne. Już po kilkunastu minutach moglibyśmy powiedzieć, iż świetnym wyczuciem popisał się trener gospodarzy, albowiem Maciej Śliwa – jeden ze zmienników – strzelił czwartą bramkę dla swojego zespołu. Od 80minuty spotkania Polonia nie schodziła z połowy przeciwnika. Miejscowi zepchnięci do obrony kaliskich zawodników, coraz rzadziej radzili sobie z odpieraniem akcji. Dobrze wykorzystali to dwaj Poloniści. Wpierw Mikołaj Lokś strzałem z za pola karnego dał już dwubramkowe prowadzenie a następnie Mateusz Pijanowski ustalił wynik spotkania na 6:3.

Skład: Chudziak – Gendera(Łuczak), Karolczak, Matuszewski, Dorociak – Jankowski, Lokś, Latuszek(Marszałek), Pijanowski, Piotrowiak(Śliwa) – Hofman

Aktualnie Polonia zajmuje 3 miejsce z 21pkt na swoim koncie, wygrywając 7 razy a przegrywając zaledwie 3.

Na następny mecz leszczynianie wybiorą się już 8 października do Złotowa by zagrać mecz z tamtejszą Spartą.