Juniorzy pływali w Gorzowie i Olsztynie

W miniony weekend na pływalniach w Gorzowie Wielkopolskim i Olsztynie odbywały się pływackie Ziemowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 i 15-letnich. 

Na gorzowskiej pływalni Słowianka w kategorii  wystąpiło aż 570 uczestników ze 142 klubów. W tym trzech reprezentantów leszczyńskiego klubu: Olga Przybysz, Gustaw Płóciniak i Jonasz Walkowski.

Wśród podopiecznych trenera Krzysztofa Kozłowskiego, najlepsze rezultaty osiągnęła Olga Przybysz, która w konkurencji 200m stylem klasycznym zakwalifikowała się do finału A (ustanawiając przy okazji nowy rekord Leszna). W finale, po bardzo zaciętej walce zajęła rewelacyjne czwarte miejsce w Polsce w tej konkurencji.

Olga podczas tych mistrzostw wywalczyła również dwa finały B: w konkurencji 100m stylem klasycznym – zajęła miejsce drugie w finale B, co dało jej dziesiąte miejsce w kraju. W konkurencji 50m stylem klasycznym zajęła piętnaste miejsce. Bardzo dobrze radzili sobie również pozostali zawodnicy leszczyńskiego klubu, pobijając swoje rekordy życiowe. 

W tym samym czasie w Olsztynie podopieczni trenera Marka Grelewicza rywalizowali podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich. W zawodach wzięli udział: Apolonia Popławska, Martyna Kozłowska, Mikołaj Grzesiecki, Iwo Kliber, Oskar Kowalski i Jonasz Napiecek. Zaprezentowali się bardzo dobrze,  wielokrotnie pobijając swoje rekordy życiowe.

Wśród rekordowej liczby 624 zawodników ze 146 klubów, finał B w porannych eliminacjach wywalczył w konkurencji 50m stylem klasycznym Mikołaj Grzesiecki. Leszczynianin w popołudniowym finale zajął miejsce ósme, co ostatecznie dało mu bardzo dobrą osiemnastą lokatę. 

(n)