Jubileuszowa plażówkaW najbliższą sobotę na boiskach III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie odbędzie się X Turniej Piłki Plażowej o Puchar Firmy Astromal.

To jubileuszowa, dziesiąta edycja tego turnieju, lecz dopiero po raz czwarty organizowany jest na skalę całego kraju. Ranga imprezy jest z roku na rok coraz większa, co widać po samym zainteresowaniu i obsadzie. To, co przyciąga najbardziej to z pewnością nagrody pieniężne. W puli nagród czeka aż 3 000 złotych w gotówce, przy czym zwycięzcy zgarną prawie połowę tej jakże okazałej kwoty. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościową koszulkę przeznaczoną do gry. Oprócz tego, stworzona będzie specjalna strefa zawodników, gdzie będzie można odpocząć, uzupełnić płyny, czy też posilić się przed zmaganiami.

W zawodach udział wezmą 24 duety męskie. Tegoroczna stawka jest niezwykle mocna. Przed miejscową publicznością zaprezentują się czołowi gracze siatkówki halowej oraz znaczące postacie w plażowej odmianie tego sportu. Za jedną z faworytów uchodzi para Paweł Pietraszko i Bartosz Mariański z GKS Katowice. Plany mogą pokrzyżować im, złoty medalista Mistrzostw Europy do lat 20 z 2013 roku Sebastian Kaczmarek wraz z Adrianem Niewiadomskim, a także aktualni brązowi medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski. Swoje trzy grosze powinni dorzucić również zeszłoroczni triumfatorzy w tej kategorii, występujący na co dzień w II lidze, Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki.

Nie zabraknie zawodników z naszego regionu. Jednym z nich będzie pochodzący z Gostynia, reprezentujący obecnie Jastrzębski Węgiel, Marcin Ernastowicz. Jego doparowym będzie Patryk Michalczyk. Na liście znajduje się Mateusz Ostrowski z Murowanej Gośliny, którego partnerem będzie Paweł Piętkiewicz z I-ligowej Victorii Wałbrzych. Jeżeli chodzi o gospodarzy, do rozgrywki na piachu przystąpi liczne grono z UKS 9 Leszno – Bartosz Gadkowski i Filip Wrotkowski, Daniel Sieniuć i Michał Szulc, Eryk Kucharski i Dominik Wrotkowski oraz Adrian Szulc, który zagra wspólnie z Wojciechem Pernakiem.

Warto zaznaczyć, iż głównym sponsorem turnieju jest firma Astromal, a współorganizatorami firmy Astromet i Astrini. Na placu boju ujrzymy wielu świetnych zawodników zewsząd Polski. Gościem specjalnym będzie wychowanek Unii Leszno, Tobiasz Musielak natomiast spikerem, Paweł Mrozkowiak.

Prezentację zespołów zaplanowano na godzinę 8:45. Początek turnieju kwadrans później. Łącznie zostanie rozegranych 46 meczów systemem brazylijskim (druga porażka oznacza odpadnięcie). Czas umilą atrakcje dla dzieci oraz konkursy z nagrodami dla kibiców. Najważniejsza faza rozpocznie się od godziny 16:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy!