Jonasson dokonał wyboru

Tomas H. Jonasson znalazł nowy klub. W sezonie 2016 Szwed będzie występował w barwach pierwszoligowego Włókniarza Częstochowa.

Jonasson w minionym sezonie zdobywał punkty dla Fogo Unii Leszno. Wraz z zespołem zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Sezonu z bykiem na plastronie nie zaliczy jednak do udanych. Oczekiwania wobec tego zawodnika były bowiem dużo większe. Leszczyńscy działacze oferowali Jonassonowi ewentualny kontrakt bez gwarancji startów. Zawodnik postawił jednak na starty w klubie pierwszoligowym. Jak sam podkreśla, chce tam odbudować swoją formę.

Chcę się odbudować i być jeszcze lepszym zawodnikiem. Uważam, że starty w pierwszej lidze będą idealną okazją do tego. O wyborze Włókniarza zadecydowało profesjonalne podejście działaczy oraz menadżera drużyny do mnie. Podczas rozmów kontraktowych zrozumiałem, że klub ma dużą przyszłość przed sobą i to również miało wpływ na moją decyzję. Chciałbym razem z Włókniarzem wspiąć się na wyższy poziom – powiedział na łamach oficjalnej strony swojego nowego klubu Tomas H. Jonasson.

Daniel Nowak