Jest przebudzenie

Pierwszą wygraną w tym sezonie odniosły leszczyńskie koszykarki. Tęczowe pewnie pokonały w Wodzisławiu Śląskim miejscową Olimpię 52:73.

Bardzo miło wizytę na Śląsku wspominać będą koszykarki XDemon Tęczy, które przerwały passę czterech spotkań bez wygranej. Niedzielne spotkanie nie rozpoczęło się pomyślnie dla leszczynianek, które po pierwszych dziesięciu minutach minimalnie przegrywały 18:14. Jednak już w drugiej odsłonie spotkania role się odwróciły. Do głosu doszły Budeń i spółka, które odrobiły stratę z nawiązką. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 29:37.

Po zmianie stron grające prawie cały mecz w tym samym składzie leszczynianki nie osłabły. Konsekwentna obrona oraz dobra gra w ataku sprawiły, że zespół Olimpii nie potrafił znaleźć recepty na zmniejszenie straty. Przed ostatnia ćwiartką na tablicy wyników widniał rezultat 42:55.

Przy takim prowadzeniu ostatnia kwarta wydawała się być formalnością dla rozpędzonych leszczynianek.  Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego, wspierane głośnym dopingiem grupy kibiców z Leszna nie roztrwoniły mozolnie budowanej przewagi. Kapitalnie w czwartej części zaprezentowała się Weronika Dąbrowska, która czterem celnymi trójkami z rzędu przypieczętowała pierwsze w tym sezonie zwycięstwo XDemon Tęczy Leszno.

Warto także dodać, że szeregi zespołu z Leszna zasiliła Elżbieta Giedrojć, która już w najbliższym spotkaniu w Jeleniej Górze będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Dąbrowska, Hołtyn i Gadkowska po 18, Wojdalska 10, Budeń 7, Batóg 2

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 52:73 XDemon Tęcza Leszno (18:14, 23:11, 13:18, 10:18)