Jest pierwsza nowa twarzW nadchodzącym sezonie Jakub Kąkol przywdzieje barwy GI Malepszy Futsal Leszno. Zawodnik do Leszna przechodzi z Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Leszczyńscy działacze dość długo zwlekali z ogłoszeniem nowych transferów. W ostatnich tygodniach skupili się na prezentowaniu futsalistów, którzy pozostaną w klubie. Wiemy już, że wielkich przemeblowań w klubie nie będzie. Z drużyną pożegnało się dwóch kluczowych zawodników, a lukę po nich mają wypełnić jeszcze wyżej notowani gracze.

Pierwszym z nich jest Jakub Kąkol, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. 24-latek dał się zapamiętać leszczyńskim kibicom ze świetnej strony. W przeszłości rywalizował z GI Malepszy Futsal Leszno, reprezentując trzy kluby: FC Kartuzy, Red Devils Chojnice i wspomnianą wcześniej Acanę. W każdym ze spotkań rozgrywanych w hali Trapez inkasował bramki dla swojej ekipy, a z czerwonym diabłem na piersi zaliczył nawet hat-trick.

W minionym sezonie Jakub Kąkol wystąpił w 29 spotkaniach, inkasując przy tym 14 bramek. To futsalista, który nie boi się pojedynków indywidualnych, włada świetną techniką i jest przy tym niezwykle skuteczny. Wydaje się zatem, że będzie dla GI Malepszy Futsal Leszno sporym wzmocnieniem.