Jesień Juniorów StarszychDokładnie miesiąc temu zakończyła się runda jesienna zmagań młodych piłkarzy w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Po 16 kolejkach plasują się oni na bardzo wysokim 3. miejscu w ligowej tabeli, ze stratą 10 punktów do Warty Poznań a także 14 punktów do poznańskiego Lecha.
W sumie, w 16 meczach udało im się zgromadzić na koncie 30 punktów,  wygrywając w 10 razy, natomiast przegrywając tylko w 6. Stosunek bramek w tych spotkaniach wyniósł aż 43 bramki strzelone do 34 bramek straconych.  Bramki strzelali kolejno:

Krzysztof Hofman – 11,
Mateusz Pijanowski – 8,
Mikołaj Lokś – 6,
Marcin Piotrowiak – 5,
Krzysztof Jankowski , Tomasz Dorociak – 3,
Tomasz Latuszek – 2,
Daniel Wawrzynowicz, Marcin Zawidzki, Dominik Łuczak, Maciej Śliwa, Patryk Gendera – 1

Wyniki drużyny mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby nie kontuzje oraz gra niektórych zawodników jednocześnie w zespole juniorów jak i seniorów, co niestety źle wpływało na formę poszczególnych graczy. Aktualnie zespół trenera Grzegorza Posikaty przechodzi przerwę między pomiędzy rundą jesienną a wiosenną. W formie relaksu leszczynianie wybiorą się 27 grudnia na turniej halowy organizowany przez PKS Racot. Boiskowe zmagania natomiast, rozpoczną się już w połowie marca. W pierwszym spotkaniu Polonia Leszno podejmie na własnym boisku lidera tabeli Lecha Poznań.

Wyniki, tabele a także więcej informacji znajdą państwo na stronie Polonii 1912 Leszno w zakładce Junior Starszy.