Jerzyk w trzeciej dziesiątceW sobotę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wystąpiła Agnieszka Jerzyk. Triathlonistka Real 64-sto Leszno zajęła 22. lokatę. Mistrzynią została wielka faworytka, Gwen Jorgensen.

Leszczynianka przed startem najbardziej obawiała sie pierwszej części rywalizacji, czyli pływania. Agnieszka Jerzyk nie lubi bowiem rywalizować przy wysokich falach. Mimo, że warunki były całkiem dobre, to triathlonistki walczyły jednak w wodach oceanu, więc łatwo nie było.

Obawy naszej triathlonistki potwierdziły się i z wody wyszła ze stratą kilkudziesięciu sekund do grupy liderek. Tego nie udało się niestety odrobić podczas 40-kilometrowej jazdy rowerem i 10-kilometrowego biegu. Ostatecznie Jerzyk na metę dotarła jako 22.

Plan minimum został spełniony, choć z pewnością pozostał ogromny niedosyt..Triathlonistka Real 64-sto chciała być wyżej niż cztery lata temu w Londynie, a tam była 25. Wartym odnotowania jest fakt, że Agnieszka Jerzyk była jedynym reprezentantem Polski w triathlonie.

(n)