Jelenia Góra pokonuje Tęczę

Drugiej porażki ligowej w tym sezonie, doznała Tęcza Leszno. W niedzielny wieczór, koszykarki przegrały w Jeleniej Górze z miejscowym zespołem MOS Karkonosze 63:82.

Jeleniogórzanki od samego początku narzuciły własny styl gry, zdobywając wiele punktów zarówno spod kosza, jak i z dystansu. Dzięki skutecznym rzutom w pierwszych dwóch kwartach, gospodynie do przerwy prowadziły różnicą 28 punktów, 50:22. Obraz zmienił się w drugiej odsłonie, w której leszczynianki poprawiły celność rzutową. Na uwagę zasługuje również niezła gra w defensywie, co przyczyniło się w dużej mierze do wiktorii w trzeciej ćwiartce i remisu w ostatniej kwarcie. W końcowym rozrachunku, zwycięsko z konfrontacji wyszły zawodniczki z Dolnego Śląska.

MKS MOS Karkonosze – MKS Tęcza Leszno 82:63 (24:12,26:10,13:22,19:19)