Jędrzej Kędziora: Trzeba postawić na szkolenie młodzieżyW poniedziałek treningi rozpoczęli seniorzy Stainer Polonii Leszno. Czasu na przygotowania jest bardzo mało, ponieważ rozgrywki nowej IV ligi ruszają już w pierwszy weekend sierpnia.

Pierwsze zajęcia, które przeprowadził trener Jędrzej Kędziora nie należały do tych z gatunku najbardziej wyczerpujących. Poloniści, którzy nieco ponad miesiąc temu zakończyli sezon, trening rozpoczęli od ćwiczeń rozciągających i ogólnorozwojowych. – To okres wstępny. Ostrzejsze treningi rozpoczniemy wraz z początkiem przyszłego tygodnia, kiedy do dyspozycji będę miał większość zawodników. Następnie rozegramy sparingi, które pomogą nam lepiej przygotować się do nadchodzących rozgrywek. Nie wykluczamy również drobnych ruchów kadrowych – wyjaśniał trener leszczynian.

Szkoleniowiec naszego zespołu stan przygotowań swojego zespołu będzie miał okazję sprawdzić podczas gier kontrolnych. Te biało-czerwoni mają zaplanowane co najmniej cztery. W sobotę 14 lipca formę ekipy z Leszna przetestuje Obra 1912 Kościan. Tydzień później nasz zespół czeka konfrontacja z imienniczką z Trzebnicy natomiast 28 lipca rywalem Stainer Polonii będzie drugi zespół Chrobrego Głogów. Ostatnim sprawdzianem formy będzie konfrontacja z Orłem Prusice, który w poprzedniej kampanii wywalczył awans do IV ligi dolnośląskiej.

Wiele niewiadomych pozostaje również w kwestii ustalenia ostatecznego składu w jakim leszczynianie przystąpią do zmagań. – Mamy kontakt z wieloma zawodnikami. Do tego, do szerokiej kadry pierwszego zespołu prawdopodobnie włączeni zostaną również juniorzy, ponieważ PZPN jest bliski ustalenia nowych warunków regulujących wiek juniora, który będzie rozpoczynał się od rocznika 2001 – tłumaczy Kędziora.

Siódma drużyna poprzedniego sezonu IV ligi Wielkopolskiej grupy południowej do nowego sezonu przystępuje z jasno określonym celem. – Chcemy spokojnie grać, aby nie martwić się utrzymaniem. Jednocześnie plan jest taki, aby wprowadzać jak najwięcej młodych graczy z naszego klubu. W dzisiejszych czasach nie ma innego wyjścia. Trzeba postawić na szkolenie młodzieży i wprowadzanie jej systematycznie do składu – zakończył Kędziora.

Dodajmy, iż pierwsze spotkanie o punkty biało-czerwoni rozegrają już 4 sierpnia. Runda jesienna potrwa aż do 25 listopada.