Jędrzej Kędziora: Nieważne jak, ważne żeby wygraćPassę spotkań bez wygranej przerwali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Bezcenne w kontekście walki o utrzymanie w IV lidze punkty leszczynianie zdobyli wygrywając przed własną publicznością z SKP Słupca 2:0.

Absolutna dominacja. Tak w dwóch słowach można scharakteryzować postawę Polonistów w meczu z Słupcą. Po stronie Stainer Polonii tradycyjnie nie brakowało okazji strzeleckich. Za sprawą szwankującej skuteczności wynik 2:0 może pozostawiać niewielki niedosyt. – Przed nami bardzo dużo pracy. Na pewno tak szybko się ona nie skończy, ponieważ zawsze jest coś do poprawienia. Do tego meczu podeszliśmy z założeniem nie ważne jak, ważne żeby wygrać. Szkoda oczywiście niewykorzystanych szans. Na pewno będę je analizował z zawodnikami – mówił tuż po meczu trener Stainer Polonii Leszno Jędrzej Kędziora.

Dla Polonistów runda rewanżowa nie jest łatwa. Leszczynianie grający na dobrym poziomie mają problem ze skutecznym wykończeniem akcji. Tych po stronie naszego zespołu w każdym spotkaniu nie brakuje. – Tę rundę można określić mianem paradoksu. Gramy na prawdę dobrze, mimo to mecze przegrywamy. Nie tracimy bramek, ale również nie strzelamy. W Ostrzeszowie strzeliliśmy, ale popełniliśmy błędy w obronie. Teraz zagraliśmy moim zdaniem najsłabszy mecz, ale wygraliśmy – tłumaczył szkoleniowiec.

Bogaty w spotkania ligowe tydzień leszczynianie zakończą wyjazdową konfrontacją z Koroną Piaski. Sobotnie spotkanie będzie dla biało-czerwonych jednym z tych, w których zwycięstwo jest obowiązkiem. – Mam nadzieję, że wszystkie pozytywne rzeczy, gdzieś się skumulują i zdobędziemy jeszcze dużo punktów – zakończył Kędziora.