Jędrzej Kędziora: Brakowało wartości dodanejKolejny punkt do swojego dorobku dopisali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół przed własną publicznością bezbramkowo zremisował z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Spotkanie swoim poziomem na pewno nie oczarowało grupy kibiców, która zebrała się na trybunach stadionu lekkoatletycznego. Część z nich chciała zapewne zobaczyć w akcji byłych zawodników Lecha Poznań, którzy obecnie bronią barw Tarnovii. Zbigniew Zakrzewski oraz Błażej Telichowski tego dnia nie przypominali jednak zawodników z ekstraklasową przeszłością.  – O losach dzisiejszego meczu przesądzić mogły stałe fragmenty gry. Bardzo często w przypadku tego rodzaju spotkań tak się właśnie dzieje. Jednak dzisiaj obie ekipy miały więcej szczęścia w obronie niż w ataku  mówił na konferencji prasowej opiekun Tarnovii Tarnowo Podgórne Paweł Rutkowski.
Sobotnim spotkaniem powodów do zadowolenia swojemu trenerowi nie dali także piłkarze Stainer Polonii Leszno– Prawdopodobnie zawodnicy za bardzo wzięli sobie do serca wczorajszą odprawę. Na jednym ze slajdów zamieszczona była szachownica z piłką i tego rodzaju szachy oglądaliśmy dzisiaj na boisku – tłumaczył Jędrzej Kędziora.

Miejscowi tak jak przyjezdni mieli swój plan na to spotkanie. Nasz zespół jednak zupełnie nie realizował przedmeczowych założeń skupiając się przede wszystkim na działaniach defensywnych. – W naszej grze brakowało wartości dodanej. Graliśmy bez przekonania. Od początku po zawodnikach było widać, że uwagę skupili na tym, aby nie stracić bramki – wyjaśnił szkoleniowiec leszczynian. 

Nasz zespół broni w tym sezonie jednak nie składa. – Szanujemy punkt, ale nie jesteśmy zadowoleni. Chcieliśmy wygrać i zainkasować pełną pulę, aby piąć się przy tym w ligowej tabeli –  wyjaśnił opiekun Stainer Polonii Leszno, która już w najbliższą sobotę wybierze się do Kościana, aby walczyć o ligowe punkty z tamtejszą Obrą 1912. Cztery dni później to podopieczni Krzysztofa Knychały zawitają do Leszna, a stawką tej konfrontacji będzie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno.