Jędrusiak: Niepotrzebnie się cofnęliśmyPolonia 1912  swój udział w Pucharze Polski niespodziewanie zakończyła na III rundzie. Leszczynianiom plany pokrzyżowała ambitnie grająca Korona Piaski, która pokonała przyjezdnych 2:1.

Goście szybko stracili bramkę, która ustawiła ten mecz.  – Mieliśmy okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Kiedy w końcu doprowadziliśmy do wyrównania to niepotrzebnie się cofnęliśmy i rywal nas skarcił – mówił tuż po spotkaniu szkoleniowiec Polonii. 

Zwycięstwo lidera rozgrywek klasy okręgowej nie było jednak przypadkowe. Korona odniosła zasłużone zwycięstwo. – Przegraliśmy z solidną drużyną, grającą walecznie. Straciliśmy gola już na początku. Później ciężko było nam już coś zrobić, bo Korona dobrze się broniła – powiedział Jędrusiak.

Polonia 1912 Leszno poważnie potraktowała Puchar Polski i miała ogromne nadzieje na udział w finale na szczeblu okręgowym. – Choćby dlatego wystawiłem dzisiaj optymalny skład – podkreślał trener. Determinacja piłkarzy Korony była jednak większa i to oni powalczą w IV rundzie tych rozrgywek. Polonistom pozostała natomiast walka w lidze, w której aktualnie plasują się na czwartym miejscu w tabeli.

(n)