Jednostronny mecz w Trapezie

W piątek rywalem Jamalex Polonii 1912 Leszno był Polfarmex Kutno na co dzień występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. Faworyzowani goście zwyciężyli wysoko, w stosunku 111:50.

O tym, kto będzie lepszy w tym spotkaniu pokazała już pierwsza kwarta. Podopieczni Jarosława Krysiewicza zdeklasowali rywali, zwyciężając tą część gry 30:2. W drugiej ćwiarce gospodarze złapali rytm gry, inkasując 16 punktów. Do przerwy wynik brzmiał 18:58. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Przebłyski dobrej gry w wykonaniu leszczynian to za mało, by nawiązać walkę z tak klasowym rywalem. Ostatecznie Polfarmex rozbił Polonię 111:50.

Punkty do leszczyńskiego zespołu zdobywali: Zubik 15, Sobkowiak 10, Łukomski, Malinowski – po 6, Mowlik 5 i Krówczyński, Jankowiak – po 4.