Jason Doyle Bykiem!

Jason Doyle będzie w nadchodzącym sezonie zdobywał punkty dla Fogo Unii Leszno. Taką informację ogłosili właśnie działacze aktualnych mistrzów Polski.

Przypomnijmy, iż decyzje o rozstaniu ze swoim macierzystym klubem ogłosili Dominik Kubera i Bartosz Smektała. W związku tym powstała luka w formacji seniorskiej. Okazuje się, że lukę tą załata mistrz świata z 2017 roku.

Jason Doyle w minionym sezonie reprezentował Eltrox Włókniarza Częstochowa. Jego ekipa nie zdołała awansować do fazy play-off, a Australijczyk sezon zakończył ze średnią biegopunktową 2,0.

W ekipie biało-niebieskich pozostali: Piotr Pawlicki, Emil Sayfutdinov i Janusz Kołodziej. Nową funkcję, zawodnika dla lat 24 będzie pełnił Jaimon Lidsey. Piątym seniorem jest Jason Doyle, a formację juniorską uzupełnią utalentowani wychowankowie Romana Jankowskiego.

Trzeba przyznać, że transfer Jasona Doyla w pewnym sensie jest niespodzianką. Działacze Fogo Unii Leszno od lata zapowiadali bowiem, że chcą budować skład na wychowankach. Z drugiej strony, wydaje się jednak, że w obecnych czasach zrealizowanie takiej strategii byłoby wręcz niemożliwe.