Jankowski: Czeka nas sporo pracyPierwszy trening punktowany, ma za sobą Fogo Unia Leszno. Choć niektórym zawodnikom brakowało błysku, trener Roman Jankowski zapewnia, że do ligi wszyscy przystąpią w dobrej dyspozycji.

Wysokie zwycięstwo nad gnieźnieńskim Startem było sprawą drugorzędną. Spotkanie posłużyło przede wszystkim jako trening. – Były to pierwsze zawody po przerwie zimowej. Muszę przyznać, że wyglądało to nie najgorzej. Szybkością i refklesem zaimponowali Nicki Pedersen i Mikkel Michelsen. Pozostali zawodnicy nie są jeszcze spasowani z torem. Widać, że czeka nas sporo pracy. Do startu rozgrywek ligowych pozostało trochę czasu i na pewno uda nam się to zmienić – powiedział tuż po piątkowym meczu trener Fogo Unii, Roman Jankowski.
 
Szczególnie postawa młodego Duńczyka, może napawać optymizmem. Michelsen zdobył 8 punktów w czterech startach. – Mikkel wyglądał bardzo dobrze. Poza pierwszym wyścigiem, w którym nieco się pogubił, jeździł z głową. Wprowadził odpowiednie korekty w sprzęcie i odniósł dwa zwycięstwa indywidualne – przyznał popularny Jankes.
 
Wszystkich kibiców zastanawia, jak będzie wyglądało ustawienie par leszczyńskiego zespołu w nadchodzącym sezonie. Póki co szkoleniowiec, nie chce zdradzać swoich przemyśleń. – Oczywiście, mam już pewne przemyślenia. Nie chciałbym jednak zbyt wcześnie o tym mówić – mówi tajemniczo.

Rozmawiał: Łukasz Kaczmarek