W drodze po sukcesW tym roku KS Futsal Leszno spełnił jedno ze swoich sportowych marzeń – w pięknym stylu awansował do pierwszej ligi. W najbliższym sezonie klub pragnie przede wszystkim godnie reprezentować Leszno i pokazać swoim Kibicom najlepszą stronę Futsalu.

Z tego powodu już dziś rusza wyjątkowy projekt crowdfundingowy „W drodze po sukces”, który z jednej strony ma zapewnić lesznianom sportowe emocje w Trapezie, a z drugiej – zwiększyć budżet klubu, którego czekają wyjazdy po całej Polsce.

Jesteśmy beniaminkiem pierwszej ligi futsalu, a co za tym idzie, w rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym czekają nas długie podróże. Z naszych wyliczeń wynika, że aby rozegrać wszystkie spotkania w sezonie, będziemy musieli pokonać około siedmiu tysięcy kilometrów – tłumaczy prezes klubu Paweł Mrozkowiak. – Odwiedzimy Gdańsk, Białystok czy Warszawę. Pragniemy być tam razem z naszymi fanami, dlatego w ramach projektu „W drodze po sukces” stworzymy sektorówkę z imionami i nazwiskami osób, które dołączą do akcji – dodaje Mrozkowiak.

Beniaminek z wielkimi ambicjami w niedalekiej przyszłości chce mierzyć się z najlepszymi w Polsce. Przede wszystkim chce jednak tworzyć w Trapezie atmosferę wielkiego sportowego święta. Przez cały rok, także wtedy, gdy fani speedwaya z Leszna odpoczywają od emocji na torach żużlowych. – Wierzymy, że dzięki sprzedaży karnetów w pakiecie z klubowymi gadżetami trybuny naszej hali wypełnią się do ostatniego krzesełka, a doping kibiców przekaże nam energię, której nie zdoła powstrzymać żaden rywal – mówi prezes KS Futsal Leszno.

Każdy uczestnik projektu za swój udział otrzyma nagrodę – może nią być karnet na mecze Futsalu w Lesznie wraz z dodatkiem, np. w pakiecie z szalikiem czy specjalnym albumem dla dzieci do kolekcjonowania naklejek. W puli nagród są też opaski silikonowe, kubki, koszulki kibica, czy piłki z autografami.

Projekt crowdfundingowy KS Futsal Leszno to pierwsza tego typu inicjatywa w mieście. Crowdfunding to forma finansowania projektu przez społeczność, która jest wokół niego skupiona. Nie jest to zbiórka publiczna, bo w przypadku akcji crowdfundingowej każdy jej uczestnik dostaje za swój udział tzw. nagrodę. Oprócz nagród dla kibiców, są również pakiety sponsorskie, w ramach których lokalni (i nie tylko) przedsiębiorcy mogą stać się sponsorami projektu.

Cieszymy się, że klub z nowej dla nas dyscypliny zdecydował się wybrać naszą platformę. Ostatnie akcje pokazują, że nie tylko kibice największych klubów potrafią zmobilizować się, by osiągnąć ważny dla klubu cel. Jestem przekonany, że sympatycy sportowego Leszna rzucą się do działania, a klub dumnie będzie reprezentować miasto na pierwszoligowych parkietach – mówi Marek Bogacki, członek zarządu w Fans4Club.com.

Projekt „W drodze po sukces” będzie realizowany za pomocą największej polskiej sportowej platformy crowdfundingowej – Fans4Club.com.

Projekt potrwa do dnia 17.10.2017r.