Inauguracyjna porażka Tęczy

Koszykarki XDemon Tęczy Leszno na pewno inaczej wyobrażały sobie początek nowego sezonu. Leszczynianki przegrały w Poznaniu z miejscowymi akademiczkami 60:46.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zawodniczek z Leszna, które po świetnej grze w obronie prowadziły już nawet 1:8. Wtedy jednak gospodynie rzuciły się do odrabiania strat i na tablicy wyników widniał wynik 8:8. Trener Barański nie czekał i widząc, że jego podopieczne wyraźnie oddały inicjatywę rywalkom poprosił o czas. Słowa szkoleniowca, który jeszcze w poprzednich rozgrywkach prowadził drużynę AZS-u zdopingowały zawodniczki z południa Wielkopolski do lepszej gry. Pierwszą część spotkania zakończyła celna trójka Zuzanny Gadkowskiej, która wyprowadziła leszczynianki na prowadzenie 14:18.

Początek drugiej kwarty okazał się niezwykle wyrównany. W szeregach „Tęczowych” nadal dobrze prezentowała się Gadkowska, która dzielnie walczyła w obronie jak i w ataku. Punkty zaczęły dokładać również Justyna Hołtyn, Martyna Batóg oraz Weronika Dąbrowska i do przerwy było 26:34 i nic nie zapowiadało tego co stało się w kolejnych dziesięciu minutach.

Pierwsze akcje trzeciej kwarty to wyraźnie lepsza gra akademiczek. Uporządkowały one swoją grę i rzuciły się w pogoń za zmęczonymi leszczyniankami, które nie potrafiły oddać celnego rzutu. Gra Zawodniczek XDemon Tęczy wyraźnie się rozsypała i przed ostatnią częścią meczu mieliśmy remis 42:42.

Ostatnia kwarta to już popis zawodniczek AZS-u, które rozochocone swoją postawą zaczęły grać koszykówkę z innej półki. Przyjezdne zdołały dorzucić do swojego dorobku tylko cztery punkty. Rozpędzone poznanianki natomiast rzucały z każdej pozycji i ustaliły wynik spotkania na 60:46.

Inea AZS Poznań 60:46 XDemon Tęcza Leszno (14:18, 12:16, 16:8, 18:4)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Weronika Dąbrowska 12, Martyna Batóg 9, Justyna Hołtyn 9, Zuzanna Gadkowska 7, Magdalena Wojdalska 5, Karolina Budeń 2, Weronika Woźniak 2