Inauguracja przy sztucznym świetleW miniony piątek na bulodrowmie Linum w Lesznie oficjalna przecięto wstęgę, a już następnego dnia rozegrano pierwszy turniej petanque przy sztucznym oświetleniu.

Oświetlenie obiektów sportowo – rekreacyjnych przy ul. Holenderskiej w Lesznie ( w tym także bulodromu) to zwycięskie zadanie zrealizowane w tym roku, w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Aż 1982 mieszkańców naszego miasta zagłosowało za zrealizowaniem tego przedsięwzięcia.

Na inaugurację wieczornego turnieju zjawiło się osiem dubletów złożonych z zawodników z Śremu, Głogowa, Poznania oraz Leszna. W sumie  w zawodach wzięło udział około 20 zawodników.

Zawody toczył w bardzo przyjacielskiej atmosferze, wiele pojedynków stoczono na najwyższym poziomie. Wszyscy, a w szczególności przyjezdni zawodnicy nie mogli wyjść z podziwu za wykonaną pracę i jej końcowy efekt.  Wznoszono nawet okrzyki …,,brawo  Leszno, brawo obywatelskie miasto" ! Startujący w turnieju zawodnicy podkreślali, że powinno być więcej takich trafionych obywatelskich inwestycji w kraju. Jak zapewniał prezes Śremskiego Klubu Petanque – Piotr Milicki, zawodnicy z jego klubu podejmą próbę realizacji takiego oświetlenia na swoim bulodromie w Śremie, również w ramach budżetu obywatelskiego swojego miasta. 

- 20141213_leszno_dublety6.jpg

Pogoda jak na grudzień nie najgorsza, w zasadzie gdyby nie minimalne przelotne opady można by było stwierdzić że doskonała.

 - 20141213_leszno_dublety2.jpg
 

O godz. 16 rozpoczęła się rywalizacja turniejowa dubletów. Po krótkiej konsultacji podjęto decyzję że turniej zostanie rozegrany systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych pojedynków z grami o poszczególne miejsca. Obowiązywał limit 45 minut gry. 

Zawody zakończyły się po godz. 21:00, a zwycięzcami turnieju zostali: Mirosław Misiorny i Marek Maćkowiak z Śremskiego Klubu Petanque. Drugie miejsce również dla zawodników z tego klubu, drużyna grała w składzie Stefan Bartkowiak i Piotr Milicki).

Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Klubu  Petanque Leszczynko, drużyna Rosomaki w składzie Andrzej Antkowiak, Janusz Łukaszewski.

- 20141213_leszno_dublety3.jpg
 

- 20141213_leszno_dublety4.jpg
 

- 20141213_leszno_dublety5.jpg
 

- 20141213_leszno_dublety1.jpg

Nad całością rozgrywanego turnieju czuwał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiedzielny pogrom
Następny artykułWrócili z medalami