IMME pechowe dla Pedersena



Groźnym upadkiem Nicki Pedersen zakończył zmagania w piątkowych Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Po badaniach okazało się jednak, że Duńczyk nie doznał żadnych złamań.

Lekarze zalecają 2 tygodnie przerwy "Powerowi". To oznacza więc, że nie ujrzymy go w najbliższą niedzielę na meczu ligowym w Lesznie, gdzie Fogo Unia podejmie Stal Gorzów. Pod znakiem zapytania stoi jego udział w GP w Gorzowie, które odbędzie się w przyszłą sobotę.

W piątkowych zawodach w Tarnowie wziął udział jeszcze inny zawodnik Byków – Przemysław Pawlicki. Kapitan biało-niebieskich wywalczył 6 punktów w fazie zasadniczej,  a w biegu półfinałowym przyjechał na czwartej pozycji, co pozwoliło mu zająć 10 pozycję.

Klasyfikacja IMME:
1. Emil Sajfutdinow (Unibax Toruń) – (3,3,3,3,3) 15+3
2. Darcy Ward (Unibax Toruń) – (3,3,2,3,1) 12+3+2
3. Martin Vaculik (Grupa Azoty Unia Tarnów) –  (3,3,3,2,2) 13+1
4. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) – (3,3,3,3,0) 12+3+D
5. Janusz Kołodziej (Grupa Azoty Unia Tarnów) – (2,0,1,3,3) 9+2
6. Matej  Zagar (Stal Gorzów) – (1,1,2,2,3) 9+2
7. Leon Madsen (RZ Wybrzeże Gdańsk) – (1,2,2,2,W) 7+1
8. Rune Holta (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa – (1,2,1,1,2) 7+0
9. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) – (0,1,3,1,1) 6+1
10. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – (1,1,2,U,2) 6+0
11. Nicki Pedersen (Fogo Unia Leszno) – (2,2,W) 4

12. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) – (0,0,1,2,1) 4
13. Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra) – (2,0,1,1,W) 4
14. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) – (0,3) 3
15. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) – (2,1,0,0,0) 3
16. Artur Mroczka (RZ Wybrzeże Gdańsk) – (0,2,0,W) 2 – wycofał się z zawodów
17. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – (2,0) 2
18. Maciej Janowski (D,D,U,1) 1 – wycofał się z zawodów

Bieg po biegu:
1. D. Ward, J. Kołodziej, M. Zagar, M. Janowski (D)
2. E. Sajfutdinow, J. Hampel, L. Madsen, T. Woffinden
3. K. Kasprzak, N. Pedersen, Prz. Pawlicki, A. Miedziński
4. M. Vaculik, P. Protasiewicz, R. Holta, A. Mroczka
5. D. Ward, N. Pedersen, P. Protasiewicz, J. Hampel
6. K. Kasprzak, R. Holta, T. Woffinden, M. Janowski (D)
7. M. Vaculik, L. Madsen, M. Zagar, A. Miedziński
8. E. Sajfutdinow, A. Mroczka, Prz. Pawlicki, J. Kołodziej
9. T. Woffinden, D. Ward, A. Miedziński, A. Mroczka
10. M. Vaculik, Prz. Pawlicki, J. Hampel, M. Janowski (U)
11. E. Sajfutdinow, M. Zagar, R. Holta, N. Pedersen (W)
12. K. Kasprzak, L. Madsen, J. Kołodziej, P. Protasiewicz
13. D. Ward, L. Madsen, R. Holta, Prz. Pawlicki (U)
14. E. Sajfutdinow, A. Miedziński, M. Janowski, P. Protasiewicz
15. K. Kasprzak, M. Zagar, J. Hampel, A. Mroczka (W)
16. J. Kołodziej, M. Vaculik, T. Woffinden, E. Koza
17. E. Sajfutdinow, M. Vaculik, D. Ward, K. Kasprzak
18. E. Koza, D. Dąbrowski, L. Madsen (W), A. Mroczka (NS)
19. M. Zagar, Prz. Pawlicki, T. Woffinden, P. Protasiewicz
20. J. Kołodziej, R. Holta, A. Miedziński, D. Dąbrowski (J. Hampel – W)

21. Półfinał I: K. Kasprzak,  M. Zagar, T. Woffinden, R. Holta
22. Pólfinał II: D. Ward, J. Kołodziej, L. Madsen, Prz. Pawlicki

23: Finał: E. Sajfutdinow, D. Ward, M. Vaculik, K. Kasprzak (D)

Piotr Walkowiak