Imienniczka pokonana

W zaległym spotkaniu 7 kolejki IV ligi grupy południowej, a zarazem ostatnim w tym roku dla piłkarzy, Polonia 1912 Leszno pokonała na wyjeździe Polonię Kępno 4:2.

Nasza drużyna potwierdziła doskonałą formę, wygrywając ze swoją imienniczką. Łatwo o pełną pulę nie było, ponieważ gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę leszczynianom.

Pierwsza połowa była dla podopiecznych Waldemara Jędrusiaka niezwykle udana. Po bramce zdobytej przez Eryka Morysona, goście schodzili do szatni przy prowadzeniu 1:0. Prawdziwy festiwal strzelecki z obu stron, kibice obejrzeli w drugiej części. Na samym jej początku, miejscowi doprowadzili do wyrównania. Nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo 180 sekund później, rzut karny na gola zamienił Artur Krawczyk. Rywal nie zamierzał się jednak poddawać i w mgnieniu oka, ponownie mieliśmy remis. Ostatnie słowo, a właściwie dwa słowa, należały do przyjezdnych. W 64 minucie, do siatki trafił Jakub Rerak, a w 73 minucie, wynik meczu na 4:2 ustalił Łukasz Glapiak.

Tym samym, biało-czerwoni odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki niemu, Poloniści przezimują rozgrywki na siódmym miejscu, ze stratą zaledwie czterech punktów do lidera, Centry Ostrów Wielkopolski.