III liga: Tenisiści po pierwszej rundzie

W minioną niedzielą odbyła się ostatnia seria pierwszej rundy w III lidze grupie południowej tenisa stołowego. Po 11. kolejkach, z trzech drużyn z naszego regionu, najlepiej prezentuje się dorobek punktowy Burzy Drzeczkowo.

Beniaminek z gminy Osieczna w szóstej serii spotkań pokonał na wyjeździe Doliwę Rozdrażew 7:3 oraz uległ Białemu Orłowi Koźmin Wielkopolski 4:6. W jedenastu meczach Burza zdobyła 18 punktów i jest liderem tabeli. Drużynę z Drzeczkowa z pewnością wyprzedzi jednak Polonia Śmigiel, która ma do rozegrania jeszcze aż trzy mecze zaległe.

Srogą lekcję od śmiglan otrzymali w niedzielę tenisiści stołowi Klubu Sportowego Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna uległ na wyjeździe niepokonanej dotychczas Polonii aż 1:9! Humory zawodnicy z Dąbcza poprawili sobie w drugim pojedynku, w którym wygrali w Czempiniu z miejscowym Heliosem 7:3.

Trzecia z ekip z naszego regionu – LKS Błękitni Niechłód, w ostatniej serii pierwszej rundy zdobyła tylko jedno "oczko". Beniaminek zremisował na wyjeździe z Doliwą Rozdrażew 5:5 i uległ Białemu Orłowi Koźmin 2:8.

Teraz tenisistów stołowych czeka blisko miesięczna przerwa. Rozgrywki zostaną wznowione 13. stycznia.

Mateusz Przybył