III liga: Pierwsza porażka BurzyW niedzielę odbyła się trzecia seria spotkań w III lidze tenisa stołowego w grupie południowej. Z trzech naszych drużyn na tem szczeblu rozgrywek, porażki nie zaznał tylko Klub Sportowy Dąbcze.

Zespół z gminy Rydzyna "rozbił" we własnej hali Żaki Taczanów aż 8:2. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyli bracia Mateusz i Mieszko Przybył – po 2,5. Drugi niedzielne spotkanie, pomiędzy Dąbcze a Tajfunem II Ostrów Wielkopolski zostało przełożone na 24. listopada.

Pierwszej porażki w sezonie w trzeciej serii spotkań doznała Burza Drzeczkowo. Beniaminek III ligi uległ na wyjeździe Polonii Śmigiel 3:7. Kilka chwil wcześniej Burza wygrała jednak na wyjeździe z Heliosem Czempiń 8:2 i utrzymała drugie miejsce w ligowej tabeli.

Miniona niedziela nie była udana dla Błękitnych Niechłód. Drugi z beniaminków doznał dwóch porażek – z Polonią Śmigiel i Heliosem Czempiń po 3:7. Ekipie z Niechłodu nie pomogła nawet fantastyczna postawa Wojciecha Chwastyniaka, który w obydwu pojedynkach wygrał wszystkie swoje gry pojedyncze.

W tabeli po sześciu kolejkach z kompletem zwycięstw prowadzi Polonia Śmigiel. Drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Burza Drzeczkowo. KS Dąbcze jest trzecie, a Błękitni Niechłód plasują się na szóśtej pozycji.

Czwarta seria spotkań zostanie rozegrana 4. listopada.

Mateusz Przybył