II Niedziela z Bulami za nami

W niedzielę na bulodromie Linum odbył się II Piknik Rodzinny Niedziela z Bulami. Pomimo nie najlepszej pogody impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem leszczyńskich miłośników gry w bule. 

W turnieju wzięło udział 20 drużyn, składających się z 2-3 osób powiązanych rodzinnie. Po bardzo emocjonujących pojedynkach trwających ponad 6 godzin zwycięzcą turnieju została drużyna ,,Szadoków" reprezentowana przez małżeństwo Krystynę i Ryszarda Żyskich. Drugie miejsce zdobył zespół ,,Górowianie", w którym grali Marek Pulut i Jakub Smoliński. III miejsce na podium zdobył zespół ,,Jankesi" w składzie Andrzej Jankowski, Magdalena Janowska. Na najlepszych czekały okazałe puchary, które wręczał prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak oraz Radny Miasta Leszna Krystian Maćkowiak. 
 
Podczas pikniku odbył się także, przeznaczony dla młodzieży konkurs precyzyjnego rzutu 3 bulami. Wzięło w nim udział blisko 50 młodych adeptów gry w bule. Zwycięzcą konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku został Andrzej Grygiel, wyprzedzając Kaspra Sentfeblena oraz Jakuba Smolińskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu młodzieżowego otrzymali liczne, cenne nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe butony. 
 
Duża frekwencja zawodów potwierdziła, że impreza ta powinna na stale znaleźć się w kalendarzu imprez sportowo – rekreacyjnych miasta Leszna. II Piknik Rodzinny Niedziela z Bulami był organizowany przez: Biuro ds. Uzależnień Miasta Leszna, Spółdzielnie Mieszkaniową Zielone Światło oraz Klub Petanque Leszczynko.