Hit na inauguracjęNowy sezon PGE Ekstraligi rusza już w najbliższy piątek. Żużlowcy Fogo Unii Leszno ligowe ściganie rozpoczną jednak dwa dni później. W niedzielę na stadion imienia Alfreda Smoczyka zawita Betard Sparta Wrocław.

Wrocławianie w stosunku do ubiegłego roku dokonali tylko kosmetycznych zmian w składzie. Do klubu dołączył Jakub Jamróg, który zaliczył niezwykle udany sezon w barwach Jaskółek. Siłą napędową tego zespołu jest jednak duet Tai WoffindenMaciej Janowski. To właśnie ta dwójka stanowi o sile Betard Sparty. Wrocławianie w swoich szeregach mają także niezwykle utalentowanego juniora w osobie Maksyma Drabika. Tamtejsi działacze liczą na przebudzenie Vaclava Milika i Maxa Fricke. Jeśli Czech i Australijczyk staną na wysokości zadania, to Spartanie z całą pewnością mogą namieszać w tegorocznych rozgrywkach.

Gospodarze nie będą mogli skorzystać z usług Jarosława Hampela. Jeden z liderów kilka dni temu nabawił się kontuzji w eliminacjach Złotego Kasku. Hampela czeka dłuższa przerwa w startach szacowana na około pięć tygodni. Jego nieobecność komplikuje sytuację, natomiast biało-niebiescy nadal pozostają faworytem niedzielnego pojedynku. Drużynowy Mistrz Polski dysponuje bowiem niezwykle wyrównanym składem. W zestawieniu Piotra Barona znalazł się Tymoteusz Picz. Młody zawodnik będzie najprawdopodobniej zastępowany od początku spotkania przez kolegów z formacji młodzieżowej: Bartosza Smektałę i Dominika Kuberę. Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 16:00. Ponieważ mecz cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, polecamy na stadion imienia Alfreda Smoczyka przybyć wcześniej.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Maciej Janowski
4. Vaclav Milik
5. Max Fricke
6. Maksym Drabik
7. Patryk Wojdyło

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sayfutdinov
10. Tymoteusz Picz
11. Brady Kurtz
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera