Hampel wygrywa GP Malilli



Efektownym zwycięstwem jeźdźca Unii Leszno, Jarosława Hampela zakończyła się kolejna runda cyklu Grand Prix na torze w szwedzkiej Malilli. Polak wygrał turniej po fantastycznym boju w wielkim finale z Andreasem Jonssonem.

Klasyfikacja Grand Prix Szwecji:
1. J. Hampel (3,1,2,1,2,2,6) 17
2. A. Jonsson (3,2,3,2,3,2,4) 19
3. K. Bjerre (2,3,3,3,W,3,2) 16
4. E. Sajfutdinow (3,2,2,3,W,3,0) 13
5. J. Crump (3,3,3,3,3,1) 16
6. Ch. Harris (1,3,1,2,3,0) 10
7. T.H. Jonasson (W,1,3,3,2,0) 9
8. G. Hancock (1,1,2,1,3,1) 9
9. F. Lindgren (2,2,2,1,1) 8
10. Ch. Holder (1,3,0,2,1) 7
11. A. Lindbaeck (2,0,1,2,2) 7
12. R. Holta (2,2,0,0,0) 4
13. T. Gollob (0,1,2,1,0) 4
14. N. Pedersen (0,0,1,0,2) 3
15. A. Łaguta (0,0,0,0,1) 1
16. J. Kołodziej (1,0,0,0,W) 1

Bieg po biegu:
1. A. Jonsson, F. Lindgren, Ch. Holder, N. Pedersen
2. J. Crump, K. Bjerre, Ch. Harris, T. Gollob
3. J. Hampel, A. Lindbaeck, J. Kołodziej, A. Łaguta
4. E. Sajfutdinow, R. Holta, G. Hancock, T.H. Jonasson (W)
5. J. Crump, F. Lindgren, T.H. Jonasson, A. Łaguta
6. K. Bjerre, E. Sajfutdinow, J. Hampel, N. Pedersen
7. Ch. Harris, A. Jonsson, G. Hancock, A. Lindbaeck
8. Ch. Holder, R. Holta, T. Gollob, J. Kołodziej
9. K. Bjerre, F. Lindgren, A. Lindbaeck, R. Holta
10. J. Crump, G. Hancock, N. Pedersen, J. Kołodziej
11. A. Jonsson, T. Gollob, E. Sajfutdinow, A. Łaguta
12. T.H. Jonasson, J. Hampel, Ch. Harris, Ch. Holder
13. E. Sajfutdinow, Ch. Harris, F. Lindgren, J. Kołodziej
14. T.H. Jonasson, A. Lindbaeck, T. Gollob, N. Pedersen
15. J. Crump, A. Jonsson, J. Hampel, R. Holta
16. K. Bjerre, Ch. Holder, G. Hancock, A. Łaguta
17. G. Hancock, J. Hampel, F. Lindgren, T. Gollob
18. Ch. Harris, N. Pedersen, A. Łaguta, R. Holta
19. A. Jonsson, T.H. Jonasson, J. Kołodziej (W), K. Bjerre (W)
20. J. Crump, A. Lindbaeck, Ch. Holder, E. Sajfutdinow (W)

21. Półfinał I: E. Sajfutdinow, J. Hampel, J. Crump, T.H. Jonasson
22. Półfinał II: K. Bjerre, A. Jonsson, G. Hancock, Ch. Harris

23. Finał: J. Hampel, A. Jonsson, K. Bjerre, E. Sajfutdinow

Klasyfikacja generalna po siedmiu turniejach:
1. Greg Hancock (USA) 104
2. Jarosław Hampel (Polska) 82
3. Tomasz Gollob (Polska) 76
4. Jason Crump (Australia) 72
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) 72
6. Chris Holder (Australia) 70
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 70
8. Kenneth Bjerre (Dania) 66
9. Nicki Pedersen (Dania) 59
10. Fredrik Lindgren (Szwecja) 55
11. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 48
12. Chris Harris (Wielka Brytania) 43
13. Janusz Kołodziej (Polska) 39
14. Rune Holta (Polska) 33
15. Artiom Laguta (Rosja) 11

Łukasz Kaczmarek