Hampel przeciwko Fogo Unii, czyli Byki kontra KoziołkiJeszcze nie opadł kurz po starciu z Betard Spartą Wrocław, a już w piątek do Leszna zawita kolejna drużyna. Tym razem będzie to Motor Lublin z Jarosławem Hampelem w składzie.

To właśnie wokół Jarosława Hampala z Koziołkiem na plastronie będą budowane wszelkie zapowiedzi i analizy piątkowego starcia. W poniedziałek Fogo Unia Leszno zmiażdżyła Betard Spartę Wrocław, co pozwala jeszcze dosadniej uznać mistrzów Polski za faworytów starcia z Motorem Lublin.

Po bardzo nieudanej inauguracji we Wrocławiu, lublinianie w pełni zrehabilitowali się na własnym torze. W II kolejce PGE Ekstraligi, w pięknym stylu pokonali na własnym torze Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37. Prawdziwą weryfikacją potencjału Koziołków będzie jednak mecz na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Oczy niemal wszystkich sympatyków leszczyńskiego żużla będą zwrócone na Jarosława Hampela. Miejscowi działacze zrezygnowali z jego usług, a ten z całą pewnością będzie chciał pokazać, że to był błąd. To nie będzie zresztą jedyny leszczyński akcent w drużynie Motoru. Barwy tego klubu reprezentują doskonale nam znani: Mikkel Michelsem i Wiktor Trofimow. Wydaje się zatem, że goście będą mieli całkiem solidne argumenty, aby postawić się ekipie Piotra Barona.

Co ciekawe Piotr Baron zdecydował się na zmianę w składzie. Korekcie uległo ustawienie par, a szansę występu otrzyma Jaimon Lidsey, który zmieni swojego rodaka, Brady’ego Kurtza. Zmartwień w szeregach Fogo Unii Leszno do tej pory brak. Mistrzowie Polski idą dokładnie tą samą ścieżką, jak w ostatnich sezonach. Deklasują każdego napotkanego rywala i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zadyszka przyjdzie prędzej, czy później, ale ostatecznie i tak najważniejsze będą pojedynki fazy play-off. Dla Byków runda zasadnicza powinna być jedynie okazją do zbierania doświadczeń, a kolejna taka okazja już w najbliższy piątek. Przypomnijmy, iż na stadionie będzie mogło zasiąść tylko 4000 kibiców. Początek meczu o godzinie 18:00.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Paweł Miesiąc
3. Grigorij Łaguta
4. Matej Zagar
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Bartosz Smektała
11. Janusz Kołodziej
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera