Hampel jednak w FalubazieJuż od kilku tygodni słyszeliśmy o odejściu Jarosława Hampela z Unii Leszno. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dotychczasowy lider Byków wybierze PGE Marmę Rzeszów. Dziś wiemy, że były wicemistrz świata przyszły sezon spędzi w Falubazie Zielona Góra.

Przyjście Jarosława Hampela do Falubazu Zielona Góra oznacza, że trener Rafał Dobrucki będzie dysponował bardzo mocnym zestawieniem. W kadrrze zielonogórzan znajdą się: Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Jonas Davidsson, Krzysztof Jabłoński, Jarosław Hampel, Patryk Dudek i Paweł Przedpełski.

Problem ma Unia Leszno, bo na dziś zostaje bez lidera. – Najprawdopodobniej żeby wypełnić lukę w składzie po Jarku, będziemy musieli wesprzeć się jakimś zawodnikiem z zewnątrz. Jednak na pewno szukać będziemy młodego zawodnika poniżej 30 lat z perspektywami na kilka lat do przodu – poinformował na łamach oficjalnej strony Unii Leszno, prezes Józef Dworakowski.

– Może być tak, że nie będziemy tak silni nazwiskami na papierze jak inne zespoły, ale trzon drużyny to będą zawodnicy stąd, to będą nasi wychowankowie. A to ogromny powód do dumy dla nas i dla kibiców.  Chcemy iść w kierunku młodej i perspektywicznej drużyny, która będzie cieszyć naszych kibiców  przez najbliższe lata. Takiej młodej drużyny która będzie zżyta z tym stadionem, z tym miastem i regionem.  Mam nadzieję, że uda nam się to i razem stworzymy coś fajnego – dodał.

Daniel Nowak