Grunwald poległ w Lesznie

Arcyważny triumf na własnym terenie z Grunwaldem Poznań, odnieśli szczypiorniści Realu Astromal Leszno. Drużyna Ryszarda Kmiecika zwyciężyła przeciwnika 37:33. Szczegóły wkrótce.

Gospodarze wyszli na spotkanie z Poznaniem niezwykle zdeterminowani, z wielką wolą zwycięstwa. Od pierwszych minut leszczyńscy szczypiorniści narzucili mocne tempo, z którym nie mogli poradzić sobie goście. Fantastyczna skuteczność i twarda gra w obronie sprawiły, iż podopieczni Ryszarda Kmiecika bardzo szybko wypracowali sporą przewagę. Ta do przerwy wynosiła aż siedem punktów. Niemająca nic do stracenia drużyna Grunwaldu zaczęła gonić i nawet niebezpiecznie zbliżyć się do Realu Astromal, na dwa trafienia. W końcowych fragmentach pełną kontrolę i poszanowanie piłki wykazało Leszno, dzięki czemu zasłużenie triumfowało 37:33.

Bramki dla Realu Astromal Leszno zdobywali: M. Wierucki 9, Krystkowiak 7, J. Wierucki i Kajzer po 6, Misiaczyk 4, Nowak i Przekwas po 2 oraz Giernas 1.