Grudniewski: Nie było lekkoW drugim meczu ligowym, Jamalex Polonia 1912 Leszno rozbiła u siebie ACK UTH Rosę Radom. Zadowolony z postawy swojej drużyny był trener, Łukasz Grudniewski.

Kibice zgromadzeni w rydzyńskiej hali byli świadkami jednostronnego widowiska. Gospodarze wykorzystali wszystkie swoje atuty i wysoko pokonali radomian. – To było bardzo trudne spotkanie. Wiedzieliśmy, że Rosa jest niezwykle mocnym zespołem. Ma swój system wdrażania młodzieży do najwyższej klasy rozgrywkowej. Według mnie, są wzorem do naśladowania dla wszystkich klubów z całej Polski. Gratuluję im tak perfekcyjnej organizacji – powiedział na konferencji szkoleniowiec leszczynian.

To drugie zwycięstwo Polonistów. Dzięki najlepszemu bilansowi punktowemu, Jamalex został liderem tabeli. – Był to dla nas pierwszy mecz na własnym parkiecie w I lidze. Nie było lekko. Chcieliśmy od samego początku narzucić swój styl gry i to nam się udało. Dominowaliśmy w polu trzech sekund, różnicę zrobiła również przewaga na deskach. Cieszymy się z tej wygranej i myślimy już o przygotowaniach do kolejnego starcia z Warszawą – dodał.

Łukasz Kaczmarek