Grudniewski: Mocno zabiegaliśmy o Kamila ChanasaPrzerwa letnia to czas odpoczynku dla zawodników, jednak w tym okresie pełne ręce roboty mają działacze oraz trenerzy. Nie inaczej jest w przypadku koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Prezes klubu Jacek Kaszuba oraz szkoleniowiec pierwszego zespołu Łukasz Grudniewski zadbali o to, aby w nadchodzących rozgrywkach leszczyński zespół miał w swoich szeregach jeszcze lepszych graczy niż w poprzednim sezonie. – Ciężko pracowaliśmy przez ten okres wakacyjny, bo zależało nam na tym, aby nasz klub się jak najbardziej rozwijał. Naszym celem było stworzenie jak największego budżetu na drugi sezon w I lidze, dzięki któremu budowa silnego składu będzie łatwiejsza – mówił na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej trener Łukasz Grudniewski.

Działaczom Jamalex Polonii udało się pozyskać trzech zawodników, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy ekstraklasowych zespołów. – Do naszego składu dołączyli Adam Kaczmarzyk oraz Przemysław Wrona, którzy w minionych rozgrywkach reprezentowali barwy zespołów z Ekstraklasy. Jednak od kilku miesięcy mocno zabiegaliśmy o Kamila Chanasa, który ma wnieść do naszej drużyny sporą dawkę doświadczenia i ogrania na najwyższym poziomie. Cieszy też fakt, że trzon zespołu z poprzedniego sezonu pozostał razem z nami – podkreślał szkoleniowiec leszczynian.

Już w sierpniu zawodnicy Jamlex Polonii 1912 Leszno rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, który będzie dla nich drugim na parkietach zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. – Na początku sierpnia mamy zaplanowane gry kontrolne na własnych obiektach. Wśród sparingpartnerów, którzy pomogą nam przygotować się do nowego sezonu aż sześć drużyn to ekipy z Ekstraklasy. Chcemy być jak najlepiej przygotowani do nowego sezonu, dlatego sprawdzimy się na tle rywali z najwyższej półki. Niewykluczone też, że sprawdzimy naszą formę na tle rywala z niemieckiej Ekstraklasy – wyjaśnił Grudniewski, który trenerskiego rzemiosła uczył się Śląsku Wrocław.

Jak zaznaczył prezes klubu Jacek Kaszuba wszystkie sparingi będą darmowe i dostępne dla publiczności. Działacze leszczyńskiego klubu wspólnie z Urzędem Miasta oraz Prezydentem Łukaszem Borowiakiem kolejny raz podejmą się też organizacji Turnieju o Puchar Prezydenta, który zostanie rozegrany na początku września.