Gromią Otmuchów

Jamalex Polonia 1912 wygrała kolejne spotkanie. Tym razem, leszczynianie wysoko pokonali u siebie MKS Otmuchów 94:44. Był to osiemnasty triumf naszych koszykarzy.

Podopieczni Łukasza Grudniewskiego podchodzili do tego meczu, jak do każdego innego w tym sezonie, czyli z zamiarem odniesienia zwycięstwa.

Już w pierwszej kwarcie było widać różnicę klas. Dziesiąty zespół ligowej tabeli, nie miał nic do powiedzenia. Gospodarze zmietli rywala z parkietu, wygrywając 26:6. W drugiej partii nasz team kontyuował swój marsz, grając bardzo uważnie w obronie i konsekwetnie w ataku. Do przerwy na tablicy widniał wynik 50:20. Przebieg potyczki nie uległ zmianie także w trzeciej i czwartej ćwiartce. Goście byli bezradni, przy kombinacyjnych akcjach przeprowadzanych przez miejscowych. Przewaga rosła z minuty na minutę i jedynym pytaniem jakie zadawali sobie kibice zgromadzeni w hali Trapez, to czy pęknie setka. Zabrakło do niej sześciu punktów, ale końcowy rezultat 94:44 musi robić wrażenie.

Wyniki poszczególnych kwart: 26:6, 24:14, 27:10, 17:14

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 zdobywali: Mowlik i Malinowski po 15, Sirijatowicz 12, Zubik i Krówczyński po 11, Sanny i Sobkowiak po 9, Paszek 7, Milczyński 3 oraz Nowak 2.

Łukasz Kaczmarek